S vzácnými kovy na špatné časy

chraňte se vzácnými kovy

Jak se říká, „na špatné časy“ myslí snad každý racionálně uvažující člověk. Pokud se za něj považujete i vy, vezměte to za správný konec. Investujte do vzácných kovů. 
Zmíněné špatné časy, jež se na nás dle prognóz ekonomů opět řítí, je možné prakticky bez úhony přečkat především vhodnou formou investování. A protože ta příští ekonomická krize může být mnohem horší než ta, již jsme zažili v roce 2008, je rozhodně vhodné už teď začít myslet realisticky.

Možnosti investování

Možností investic vám snad každý finanční poradce vyjmenuje hned několik. Investice je ve své podstatě znásobení vložených finančních prostředků, jichž se na nějakou dobu zbavíte s vidinou finančního zisku. Ten může, ale i nemusí být jistý. Investovat tak můžete do vlastních dětí, nemovitostí, kryptoměny, akcií či podílových fondů. V době již zmíněné ekonomické krize ale riskujete, že o své vložené peníze, když ne přímo přijdete, tak alespoň o jejich část. Jistějšími komoditami v tomto nejistém období pak jsou spíše vzácné kovy.  

Zlato vás ochrání před inflací

Jednou z nejlepších investic v době hospodářské krize vůbec bezpochyby jsou investiční zlato a stříbro. Cena zlata sice v krátkodobém horizontu může zakolísat, ovšem v horizontu dlouhodobém zůstává téměř neměnná. Zlaté mince stejně jako investiční zlaté slitky vás tak bezpečně ochrání před inflací.  

vzácné kovy

Nedostatkové stříbro

Velmi slibná ovšem je investice do stříbra. To je sice ve srovnání se zlatem na jiné cenové úrovni, ale zase je po něm ve světě velká poptávka. Vezměte si jen, že celých 85 % celosvětových zásob stříbra spotřebuje průmyslová výroba. Na investiční stříbro, tedy stříbrné mince a investiční stříbrné slitky, tak zbývá jen 15 %. Z toho vyplývá, že stříbro brzy bude nedostatkovým zbožím, které se také cení.  

Obchodujte s profesionály

Asi vás nemusíme upozorňovat, že obchodovat byste měli jen s profesionály s náležitými referencemi a patřičným renomé. Najdete je například ve společnosti AuPortal s bohatým portfoliem investičního zlata i stříbra v různých cenových relacích. Vaší pozornosti by neměla uniknout stříbrná mince v limitované edici vyražená k výročí somálských slonů. Lehčí mince byla vyražena v množství 15 000 kusů (pro celý svět), mincí kilových však na celém světě bude třicetkrát méně! Své sbírky si jimi bude moci rozšířit pouhých 500 sběratelů. Tak neváhejte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *