Jak snížit účet za teplo? Využijte systémy řízeného větrání

Účet za teplo vyúčtování

Systémy řízeného větrání jsou jedním ze způsobů, jak v domácnosti snížit náklady na teplo. Jak konkrétně a jaké další výhody systémy řízeného větrání mají, to se dočtete na níže uvedených řádcích.

Účet za teplo: Snížení nákladů díky rekuperaci

Systémy řízeného větrání umožňují výrazné snížení nákladů na teplo tím, že v rámci výměny vydýchaného vzduchu z interiéru za čerstvý vzduch z exteriéru nedochází k výraznému kolísání teplot v místnostech, které je tak nutné opakovaně vytápět. Zároveň, systémy řízeného větrání doplněné o rekuperaci dokáží opakovaně  využívat teplo z interiéru, kdy v rámci vypouštění vzduchu do exteriéru dochází k ohřívání výměníků v rekuperačních jednotkách s tím, že těmito výměníky je následně ohřát studený vzduch proudící zvenku dovnitř. Opakovaně využít lze až 95 % tepla, které dnes domácnosti bez užitku vypouští ven bez dalšího užitku!

Na jaké další výhody se můžete těšit?

V rámci popisu fungování systému řízeného větrání jste si možná uvědomili další výhody, konkrétně absence:

  • silného proudění vzduchu způsobeného nárazovým větráním okny,
  • výrazných výkyvů teplot,
  • zvýšeného hluku proudícího do interiéru z ulice,
  • rizika vniknutí nečistot do interiéru,
  • rizika vniknutí cizího předmětu či osoby do interiéru skrze otevřená okna.

Na druhou stranu, se systémem řízeného větrání nebudete muset doma trpět vydýchaný vzduch ve snaze vyhnout se klasickým nevýhodám nárazového větrání.

Účet za teplo

Využijte možnosti nezávazného posouzení výhod systému řízeného větrání pro vaši domácnost

Více o systémech řízeného větrání se dozvíte na stránkách společnosti Zehnder Group Czech Republic s.r.o., viz https://www.zehnder.cz/rekuperace. Na těchto stránkách zároveň najdete kontaktní formulář pro nezávazné zhodnocení výhod použití systému řízeného větrání ve vaší domácnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *