Sledujte čapí hnízda živě přes webkameru

Čapí hnízda webkamera

Sem tam, když máte štěstí, můžete vidět nějakého čápa na louce. V Česku jich dle dostupných údajů žije zhruba 3 000, což není úplně moc. Lidé je tedy častokrát považují spíš za senzaci, a když objeví nějaké čapí hnízdo, jsou nadšení. Víte, že se čapí hnízda dají pozorovat online?

Když uvidíte čapí hnízdo zespodu, možná si všimnete zobáčků vykukujících mláďat. Mnohem lépe si však čapí hnízda prohlédnete z kamer, které jsou umístěné nad nimi. Shromažďuje je web WebKamera.cz. Pojďme se na některé z nich podívat.

Čapí hnízdo Mladé Buky

V Mladých Bucích žije v hnízdu tatínek se třemi mláďaty. Samička se do hnízda již nevrátila poté, co se zamotala do drátů vysokého napětí. Zajímavostí je, že v hnízdu byla původně čtyři mláďata, avšak nejslabší z nich bylo tatínkem vyštípáno, protože by se nezvládl postarat o všechna. Příroda je někdy krutá.

Čápi Mladé Buky jsou dokrmováni lidmi. V 6:00 ráno a v 18:00 večer lze na kameře vidět krmení.

Čapí hnízdo Bohuslavice

Čápi Bohuslavice se zabydleli na komíně firmy KARA. Můžete tam pozorovat hrdého rodiče, který stojí a chrání své hnízdo. Ano, řádnou porci času jen stojí a stráží si potomky, ale ve správnou chvíli samozřejmě uvidíte i krmení. Malí čápi jsou roztomilí a věřte, že jejich pozorování vás bude bavit, i když nejste zrovna ornitologové. Jen je třeba vychytat čas, kdy se dospělý čáp zrovna nerozhodne stoupnout přesně před kameru a bránit vám ve výhledu na mladé.

Čapí hnízda webkamera

Čapí hnízdo Trutnov

Kde se usídlili čápi Trutnov? Vybrali si velmi pěkné místo, komín na pivovaru Krakonoš! Každé jaro se sem vrací z Afriky a až do podzimu si trůní na trutnovském pivovaru. Hnízdečko mají pěkně vystlané, aby se jim zde žilo pohodlně.

Je možné, že ne všechna čapí hnízda jsou zrovna okupovaná. Čápi se zrovna mohli vydat za potravou. Buďte trpěliví, kontrolujte webkameru víckrát za den. Případně se podívejte na jinou. Pozorovat roztomilá čapí mláďátka je zábava.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *