Jak si pořídit auto rychle, chytře a výhodně?

chcete auto rychle a bez čekání?

Mnoho lidí se bez auta prostě neobejde. Někteří ho potřebují ke své práci nebo podnikání a jiným navyšuje životní standart.  Auto kromě praktického využití přináší svobodu rozhodování a zajišťuje vysoký komfort cestování. Není totiž nic jednoduššího, než si spontánně naplánovat rodinný výlet, naskládat do auta děti a hned vyrazit. 

Pokud i vás láká pořídit si auto, jistě přemýšlíte, jaký způsob pořízení, by pro vás byl nejlepší. V dnešní době je těch možností opravdu hodně. Můžete si ho pořídit buď komplet za hotové, na leasing nebo si na něj půjčíte. 

auto rychle

Chcete auto rychle? Vezměte si ho tradičně na „lízačku“

Předností auta na leasing je, že získat leasing je snazší než přesvědčit banku, aby vám poskytla úvěr. Banku bude zajímat výše vašeho příjmu, platební morálka a také si zpravidla budete muset sehnat kvalitního ručitele. U leasingu tyto trampoty odpadají a vy s autem odjíždíte prakticky ihned a na rozdíl od operativního leasingu, je po splacení auto vaše. Nicméně po celou dobu splácení používáte stále to samé vozidlo a při jeho pořízení musíte mít také dost našetřeno, abyste měli na akontaci. 

Pro někoho může být také nepříjemný fakt, že auto po celou dobu splácení není jeho, ale je ve vlastnictví leasingové společnosti. Velkým strašákem pro klienty lísíngovek tedy je, že v případě krachu společnosti, se na umoření dluhu zabavuje veškerý majetek, a to platí i pro auta klientů (protože oni nejsou jejich vlastníci). Proto mnoho lidí zvažuje raději auto na splátky.

auto rychle na splátky

Operativní leasing přináší luxus bez prvotních nákladů

Tento poměrně ještě netradiční způsob pořízení vozu je mezi lidmi stále oblíbenější. Je k tomu hned několik důvodů. Operativní leasing  je  totiž ve své podstatě velice výhodný pronájem auta, díky kterému máte možnost jezdit například každý druhý rok v novém vozidle. To je poutavé pro ty klienty, kteří si ve starších autech příliš nelibují. Nájemní smlouva se uzavírá většinou na 24, 36, nebo 48 měsíců a platí zde pravidlo, že čím je delší, tím ve výsledku platíte méně. Měsíční platby jsou po celou dobu neměnné a vedle pojištění zpravidla zahrnují také silniční daň a koncesionářský poplatek za provoz autorádia. Vy se už o nic dalšího nemusíte starat. Jenom tankujete a jezdíte.

Tento způsob využívání auta patří do životního stylu úspěšných lidí, kteří potřebují používat auto bez problémů a nechtějí to jinak řešit. Vhodné je i pro podnikatele, operativní leasing se může dát do nákladů.

Když skončí smlouva, auto jednoduše vrátíte a v případě zájmu si vezmete k užívání další, úplně nové. Lze tedy pořád jezdit v autě na které se vztahuje záruka a u nějž by neměly nastat žádné potíže. Problém dokonce nebývá ani to, pokud si během probíhající smlouvy budete chtít polepšit a vzít si auto lepší třídy. Operativní leasing je v tomto ohledu velmi flexibilní, a díky tomu svým zákazníkům přináší opravdovou nefalšovanou svobodu.

Lákavé je samozřejmě i to, že si auto můžete dovolit, aniž byste měli předem něco našetřeno. Neskládáte totiž žádnou akontaci ani zvýšenou splátku.  Pokud se dostanete do finančních potíží, smlouvu vypovíte, vůz vrátíte a vše končí.  

V případě, že si vozidlo oblíbíte a chtěli byste si ho nechat, máte i zde u operativního leasingu možnost jeho odkoupení. To už záleží jen na tom, jak se se svojí leasingovou společností domluvíte. Pokud ho však nechcete, odpadá vám starost s jeho prodejem.

U operativního leasingu si však musíte dát pozor na to, kdo může vůz řídit, protože většinou je to pouze nájemce, případně rodinní příslušníci. Je vysoce pravděpodobné, že pokud se ho rozhodnete půjčit kamarádovi, budete potřebovat schválení. 

Ať se již rozhodnete pro jakoukoli variantu financování svého nového automobilu, mějte vždy na paměti, že nejdůležitější je správně a důkladně propočítat své možnosti, a to do výběru auta i způsobu jeho pořízení zohlednit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *