Jak pečovat o své vozidlo po zimě

vozidlo po zimě

Zima je téměř u konce a vaše auto si zaslouží kvalitní péči. Víte, co všechno byste měli po zimě zkontrolovat? Věnujte se nejen exteriéru, ale také interiéru auta, myslete na jeho technický stav a také nezapomínejte na zabezpečení.

Kontrola na místě

Prvním krokem, co byste měli po zimě udělat, je pečlivá kontrola auta. Zkontrolovat byste měli technický stav auta, možnou korozi podvozku, vzhled exteriéru i vzhled a funkčnost interiéru. Na problémy se poté zaměřte a zajeďte na pravidelnou kontrolu do servisu.

Bezpečnost především

Vaše auto by mělo být bezpečné, abyste se na něj mohli spolehnout na dlouhých cestách i při přepravě rodiny. Zároveň byste měli myslet na zabezpečení auta. Toho docílíte nainstalováním autoalarmu nebo jiných prvkům proti zlodějům, využít můžete také ochranu pomocí autoklíče s imobilizérem.

Náhradní autoklíč

Autoklíč s imobilizérem je navržen tak, aby jeho specifický kód fungoval jen s vaším autem. Pokud vám bude chtít zloděj odcizit váš vůz, tak bez klíče bude mít problém nastartovat. Zároveň si nechte vyrobit nový autoklíč a uschovejte jej doma jako náhradní.

Letní pneumatiky

Od 1. dubna byste měli mít svůj automobil přezutý do letních pneumatik. Nemusíte zatím příliš spěchat, ale počítejte s tím, že by vaše pneumatiky měly mít dostatečný vzorek a hloubku. Raději všechny náležitosti kontrolujte hned po zimě a v případě potřeby kupte nové pneumatiky.

Karoserie v pořádku

V zimě vaše auto trpí solí, posypovým štěrkem a také sněhem. Zkontrolujte proto karoserii a ošetřete místa, která by mohla podléhat korozi. Některé menší oděrky můžete i rozleštit pomocí speciálních přípravků.

vozidlo po zime

Výměna provozních kapalin

Důležitým krokem je výměna provozních kapalin. Hlavně nezapomeňte vyměnit směs do ostřikovačů, která by měla svým složením korespondovat se sezónním znečištěním, v případě letní směsi by měla být účinná především proti pylu a hmyzu.

Péče o interiér

Nezapomínejte ani na interiér. Po zimě je více než nutné vyčistit koberce, podlahy a také vysát auto a vyklepat prach. Nebojte se ani použít speciální přípravky na čalounění a stejně tak vysajte a ukliďte kufr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *