Na co by jsme si měli dát pozor při výběru interiérových dveří?

interiérové dveře

Pokud se chceme doma cítit pohodlně a komfortně, je třeba aby jsme při zařizování věnovali pozornost i detailům. Důležitou funkci hrají i dveře, a to nejen z hlediska funkčnosti ale také  z hlediska designu. V tomto článku by jsme vám rádi poskytli pár rad a informací týkající se výběru interierových dveří.

  1. Provedení dveří

Hlavním kritériem pro výběr interierových dveří je materiál, osvědčenou klasikou jsou dřevěné interiérové dveře. Působí elegantně a mají dlouhou životnost v porovnání s ostatními variantami. Je ovšem nutné se zaměřit na to, z jakého konkrétního druhu dřeva je rám dveří vyrobený, správnou volbou je tvrdé dřevo například buk či dub.

Pokud jde o povrchovou úpravu, máte na výběr z celé řady možností. Můžete zvolit například lakované interiérové dveře, tato varianta zvyšuje odolnost materiálu proti vlhkosti či slunečnímu záření. Další možností je povrchová úprava z laminátu který se velmi snadno udržuje. V neposlední řadě pak lze doporučit fóliovou úpravu, není sice tak odolná jako předchozí dvě varianty, oceníte ale nižší pořizovací cenu produktu.

  1. Barevné provedení

I klasické dřevěné dveře dnes pořídíte v mnoha barevných provedeních a odstínech. Při volbě barvy je důležité mít na paměti kromě jiného i to, aby dveře ladili s podlahami. Barevný rozptyl  by neměl být příliš velký, podobně jako při výběru barvy pro malování. 

  1. Způsob otevírání

Dříve se v drtivé většině používaly klasické otevírací interiérové dveře, dnes už i v tomto směru máte na výběr z více variant. Pokud máte malý byt a jste omezeni prostorem, klasické dveře nebudou příliš praktické, neboť je nutné počítat s prostorem pro otvírání. V tomto případě se více hodí moderní posuvné interiérové dveře, jež jsou z hlediska prostorové náročnosti dalece vhodnější, zasunují se ke stěně, případně přímo do stěny pokud je v ní zabudované stavební pouzdro. Další možností jsou posuvné skládací dveře, které ale nejsou příliš atraktivní pro oddělení běžných místností.

  1. Zvuková izolace

Interiérové dveře hrají významnou roli i z hlediska zvukové izolace a odhlučnění, čím kvalitnější jsou, tím propouští méně hluku. Dveře z masivu mají velmi dobré izolační vlastnosti, nejlépe se hodí do ložnic a obývacích pokojů, tedy do místností, kde chcete mít maximální klid.

  1. Rozměry

Standardně jsou používány interierové dveře šířky 80 cm, ale v nabídce obchodů naleznete i ostatní rozměry, je jen na vás aby jste si vybrali dveře správných rozměrů.

interiér dveře
Na co by jsme si měli dát pozor při výběru interiérových dveří?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *