Hledáte pistoli se skvělými vlastnostmi? Glock vás nezklame

Glock 19 X

Pistole Glock patří mezi nejoblíbenější na světě. Kromě mnoha soukromých organizací a osob je mají ve své výzbroji bezpečnostní složky více než 50 států na celém světě. Velkou popularitu získaly ve Spojených státech, kde je využívá řada policejních útvarů a dalších státních složek. Zhruba 70 % policistů má jako služební zbraň právě Glock.

Na počátku byla strojírenská dílna

Glock pochází ze sousedního Rakouska. Historie světoznámé značky se začala psát roku 1963. Nese jméno po svém zakladateli Gastonu Glockovi. V prvních letech se ovšem ve strojírenském podniku vyrábělo převážně vybavení domácnosti; posléze získal majitel zakázky na potřeby pro rakouskou armádu. Původně se jednalo zejména o polní lopatky, nože, bajonety a kulometné pásy.

První zbraň Gastona Glocka dobyla celý svět

Teprve na počátku osmdesátých let získal Gaston Glock soupis požadavků na novou pistoli, kterou plánovalo rakouské ministerstvo obrany nahradit dosavadní Walther P-38. Přestože se doposud konstruováním zbraní nezabýval, pustil se do vývoje prototypu. A v dubnu 1981 si nechal patentovat pistoli Glock 17. V listopadu příštího roku pak výběrové řízení na novou armádní pistoli vyhrál a porazil tak výrobce světoznámých značek.

Pistole Glock 17 se okamžitě stala špičkou ve svém oboru. Objednaly si je kanadská jízdní pohotovost a německá protiteroristická jednotka GSG9, vybavily se jimi švédská i norská armáda a indická ochranná garda a jako standardní zbraň ji zařadilo i NATO.

glock 19x

Mezi pistolemi Glock si tu pravou najde každý

Počet modelů, které se dnes v rakouské zbrojovce vyrábějí, přesahuje padesátku. Zákazníci si mohou vybrat z devíti různých ráží. Navíc Glock nabízí širokou škálu příslušenství a rozmanitých doplňků, s nimiž si může každý dokonale přizpůsobit pistoli svým požadavkům a představám.

Kde v České republice pořídit pistoli Glock?

Největším prodejcem zbraní a výrobků Glock v České republice je společnost Kentaur. Nabízí nejen samotné pistole, ale také veškeré potřebné příslušenství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *