Co patří k Vánocům kromě dárků? Především krásné vánoční osvětlení a cukroví

Vánoční osvětlení

Původně křesťanský náboženský svátek, který se slaví zhruba od 2. století, Vánoce, se v moderní době přetransformoval na svátek rodiny. Právě vánoční čas je obdobím v roce, kdy se snažíme dát dohromady celou rodinu a alespoň jednou v roce se sejít u společného stolu. A je jedno, jestli u štědrovečerní tabule, případně v následující dny vánočních svátků. K Vánocům patří pamlsky v podobě cukroví, ale i vánoční dekorační osvětlení.

osvětlení vánoce

LED vánoční osvětlení osvítí exteriér i interiér

„Blbnutí“ se světýlky – to jsou dnes moderní Vánoce. Vánoční LED osvětlení umí na domě rozsvítit nádherné hvězdné sítě, visící rampouchy i napodobit padající déšť či sníh. Fasáda, světly ozdobené stromy na zahradě, pergoly – to vše může zářit pestrými barvami, nebo se decentně rozzářit teplým bílým, či namodralým studeným bílým světlem. Největším hitem jsou ale výrazná modrá světla.

Světla však samozřejmě sluší i interiéru. A to nejen na vánoční stromek. I když i ten umí nabídnout novinky. Třeba pokud jde o bohatost světýlek díky delším světelným řetězům, nebo v podobě svítící vánoční hvězdy na vrchol stromečku. Další vánoční světelné dekorace však mohou zdobit rámy oken, dveře, trámy v podkroví, stát na parapetech, na stole, na komodách a policích. Nádherné jsou světelné řetězy ledabyle vložené do křišťálových váz, případně jen tak zakomponovány do zátiší s ovocem na stole.

Nezapomeňte na tradiční vánoční cukroví

Pečení cukroví je vyhlášeným vánočním zvykem. Mnozí máme štěstí, a tradiční recepty dědíme z generace na generaci. Někdy nám však přece jen chutná více u jiných. Pojďte se podívat na nejlepší recepty na vánoční cukrovíNa klasické rumové kuličky, kokosky, perníčky, linecké, vanilkové rohlíčky, ale i na marokánky či plněné ořechy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *