BMI kalkulačka je stále populárnějším nástrojem při dietě. Proč?

BMI kalkulačka

Je stále více lidí, kteří se rozhodnou zhubnout. Není se čemu divit. Kdo má optimální váhu, ten nejenom dobře vypadá, ale je také v lepší kondici, stejně jako je zdravější. Hitem u těch, kteří svou váhu redukují, je takzvaný výpočet BMI. Z jakého důvodu je tolik využíván? Podívejte se. Prvním důvodem je samozřejmě jednoduchost výpočtu. Stačí pár vteřin a každý takzvaně ví, na čem je.

BMI kalkulačka

BMI kalkulačka pomůže zjistit, kolik kilogramů byste měli zhubnout

Jelikož je každý člověk jiná, a to jak s ohledem na svou výšku, tak s ohledem na jinou stavbu těla u mužů a žen, tak nelze přesně říci, jakou hodnotu má ideální váha a kde je ten limit související s nadváhou. Právě proto existuje BMI kalkulačka, která je nástrojem vypočítávající Body Mass Index. Tedy index tělesné hmotnosti, který je právě poměrem váhy k výšce. S ním lze zjistit, do které kategorie konkrétní jedinec patří. Když je to váha optimální, je vše v pořádku. Kdo se ale cítí při těle, ukáže mu vypočtené číslo to, že ho trápí nadváha, nebo různé stupně obezity. V tu chvíli také ví, zda musí dát dolů jenom pár kilo, nebo začít s rapidnější odtučňovací kúrou.

BMI kalkulačka

Proč si počítat BMI i během hubnutí?

Nejenom před samotným startem. Provést daný výpočet je na místě také během snahy zredukovat váhu. K tomu u většiny lidí také dochází. Proč si zjišťují BMI a nestačí jim se jenom pravidelně dívat na hodnotu své váhy? Jelikož chtějí přesněji a lépe vědět, v jaké jsou fázi. Zda už se blíží přechodu z obezity na nadváhu, nebo už téměř atakují hodnotu ideální váhy. I když jí následně dosáhnou, mohou chtít shodit i nějaký ten kilogram navíc. I zde index tělesné hmotnosti pomůže, jelikož je následně včas zastaví. Tedy před rizikem toho, že by spadli do kategorie takzvané podváhy, která je pro lidský organismus také špatná. I zde totiž mohou hrozit nejenom zdravotní rizika.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *