Stavbu plachtové haly do zimy ještě stihnete

Plachtové haly

Zjistili jste, že by se vám na zimu hodil další sklad, zastřešení pro techniku nebo střecha na otopné dřevo? Zděnou stavbu už do prvního sněhu postavit nestihnete. S plachtovými halami ale stále máte naději. Ty totiž mohou stát během několika týdnů.

Ať už vás tlačí rozpočet, nebo čas, plachtové haly jsou ideálním řešením. Jde o levné zastřešení s dlouhou životností a bezúdržbovým provozem. Navíc se dají kdykoliv demontovat nebo naopak rozšířit.

Plachtové haly bez základů a na míru

Jak se vlastně taková hala staví? Nejdříve si vyberete, o co přesně máte zájem. Určíte si velikost, barvu opláštění a další detaily. Jednotlivé části haly se pak vyrobí, přivezou na místo a sestaví. Nejsou k tomu potřeba žádné základy, hala se dá postavit na stávajícím povrchu. Sestavení se obvykle zvládne za jeden den, výroba haly může trvat několik týdnů. To je vždy individuální.

Kdykoliv přizpůsobitelná

Nejste si jistí, zda ji budete příští rok potřebovat? Jestli se naopak nebude hodit větší? Zda nebude zbytečně moc velká? Pořiďte si takovou halu, jakou si přejete nyní. Do budoucna myslet nemusíte, protože se dá naprosto kdykoliv přizpůsobit. Je možné ji rozšířit, propojit s jinou budovou, demontovat a přesunout na jiné místo. Jde v podstatě o bytelnou konstrukci potaženou pláštěm, přičemž konstrukce je modulární.

Plachtové haly,

Vážně je konstrukce dost pevná?

Konstrukce je vyrobená z oceli. Je tvořena příhradovými rámy, které jsou propojené v dané vzdálenosti. Vyrábí se čtyři typy, jedna připomíná písmeno U, další A a pak jsou ještě další dvě, které jsou drobné modifikované. V některých případech (pro haly s opláštěním sendvičovými panely či trapézovými plechy) se používá tzv. těžká konstrukce. Konstrukce může být pozinkovaná, někdy se používá speciální protipožární nátěr.

Nápor počasí rozhodně vydrží

Vzhledem k výše popsanému provedení má spousta lidí zpočátku strach, že toho plachtová hala příliš nevydrží. To je ovšem omyl. Každou novou halu posuzuje nezávislý statik. Konstrukce je odolná i vůči silnému větru a plachta taktéž. Nejde o obyčejnou plachtu, nýbrž o PVC technickou textilii. Případné protržení se dá svárem opravit. Každá hala se navrhuje s ohledem na počasí v dané lokalitě.

Použití je zcela variabilní

Sklad, jezdecká hala, hangár, sportovní hala. Účel je jenom na vás. Základ je stejný, interiér haly se přizpůsobuje jejímu užití. Tak si nechte i vy zařídit halu podle svých představ, ještě než nasněží. Například od společnosti POLAK CZ, která vytvořila halu například i pro Armádu ČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *