Proč je nejlepší stavba bazénu na podzim?

Potápějící se chlapci v bazénu.

Chcete si pořídit vytoužený moderní bazén a přemýšlíte nad tím, kdy je pro stavbu nejvhodnější období? Chcete si užívat jeho komfort třeba po celý rok a zbytečně neztrácet čas stavbou, když jej už můžete využívat? Zkuste postavit bazén už na podzim. 

Bazény patří k již běžným standardům a komfortu, který využívá nejedna domácnost ať už u svého rodinného domu, chaty nebo chalupy. Pokud jste se i vy rozhodli pořídit si bazén, tak vás zajisté bude zajímat, kdy je nejlepší začít s jeho stavbou.

Možná se budete divit, ale nejvhodnějším obdobím na stavbu bazénu je podzim. Ano, přesně to období, které přichází po horkém létě a bazény se chystají spíš k zazimování, než by člověka napadlo jej stavět. Ale je to opravdu tak. 

stavba bazénu

Jako každou jinou stavbu, tak i stavbu bazénu je potřebné pečlivě naplánovat. Bazény Albixon doporučují v první řadě se rozhodnout, na kterém místě jej chcete umístit. Nejlepším řešením je strana, kde není moc stromů a proudí zde dostatek slunce, tedy jih či jihovýchod. Kromě toho si vhodným umístěním ušetříte čas, který by vám zabrala údržba bazénu například právě spadaným listím ze stromů. 

Následně zvažte, pro kolik osob má být bazén určený, jaký má mít tvar, konstrukci, velikost, účel využití a další kritéria. 

Dalšími parametry jsou možnosti zastřešení a příslušenství, které ještě víc zvedne komfort využití. K těmto všem záležitostem je potřebné zvážit také provedení samotného výkopu, který by měl být o něco větší než samotný bazén. Je to důležité i kvůli tomu, že tímto snížíte náklady na stavební práce, omezíte zásahy do terénu a usnadníte si následnou povrchovou úpravu v okolí bazénu. A hlavně si připravíte dostatečný prostor pro případnou technologii, šachtu a podobně. 

A tím se dostáváme k tomu, proč je tedy nejvhodnějším obdobím na stavbu právě ten podzim?

  • méně aktivit na zahradě
  • více volných termínů firem, které vám zajistí stavbu a montáž bazénu
  • různé cenové akce, takže levnější pořízení
  • okolí bazénu se do aktivní sezóny zregeneruje a nebude vypadat jako staveniště
  • na jaře si můžete okolí bazénu upravit podle svých představ
  • jakmile přijdou první teplejší dny, můžete se začít koupat

Podzimní měsíce jsou tedy ideálním obdobím pro pořízení bazénu, protože si ušetříte čas, peníze a budete se moct těšit na další letní sezónu již s kompletně připraveným bazénem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *