Novostavba Praha a její vliv na ekonomickou stránku města

Myslíte, že novostavba Praha má vliv na celkovou ekonomickou stránku města? Zaručeně! Novostavby umožňují obrovské investice. A čím větší jsou investice, o to větší může být ekonomický potenciál celé lokality. Investované peníze otevírají nové možnosti pro obyvatele, podnikatele i poskytovatele služeb.

Jaký má jedna novostavba efekt na ekonomiku města?

Představte si situaci, ve které se určitá developerská skupina nebo společnost rozhodne vytvořit rozsáhlý projekt, který bude zahrnovat více než 100 komerčních prostorů, které si budou moci koupit nebo pronajmout společnosti z celého světa. Tento krok totiž otevírá obrovský růstový potenciál, protože jakmile se určitá společnost rozhodne usídlit v některém místě, je jasné, že má v plánu zde dlouhodobě působit a přinášet obyvatelům nejen pracovní příležitosti, ale také nové služby a produkty, které mohou významně zlepšit život místních obyvatel.

novostavba Praha

Praha je také velmi zajímavá a unikátní oproti ostatním zemím evropské unie. V čem je její kouzlo?

Tím nejvýznamnějším benefitem, který Praha přináší je samotné umístění právě v centru Evropy. Díky této strategické lokalizaci mohou být firmy napojeny na okolní státy, jakými jsou například Německo, Slovensko a Polsko a samozřejmě další vzdálenější destinace. Výhodou právě hlavního Českého města je dostupnost. Nejen geografická, ale také finanční, jelikož tím opravdu zásadním faktorem, který hraje ve prospěch Prahy je její skvělá infrastruktura a služby za opravdu velmi přijatelné ceny.

V případě, že by se mezinárodní korporace rozhodla otevřít sídlo například v nedalekém Berlíně, zaplatila by za zaměstnance, prostory a celkový provoz několikanásobně vyšší částky, jako by investovala v České republice. A tím získáváme obrovskou konkurenční výhodu. Protože můžeme vyrobit stejně kvalitní výstupy za nižší náklady a díky tomu můžeme podnikat efektivněji.

Co dalšího mluví ve prospěch Prahy?

Naše metropole spojuje několik důležitých výhod do jednoho lákavého balíčku. Jaké výhody to jsou?

  • První obrovskou výhodou je celková občanská vybavenost a skvělá kvalita služeb. Praha se naprosto jednoznačně blíží světovým metropolím, jakými jsou například Londýn nebo Paříž, ale zároveň si udržuje určité výhody menšího města.
  • Doprava je zde bezproblémová a i když samozřejmě narůstá počet obyvatel a tím pádem i aut, máme zde velmi dobře vybudovanou infrastrukturu, která jednoduše funguje tak, jak se od ní očekává. Navíc máme velmi dobře vyřešenýsystém veřejné dopravy, se kterým je možné cestovat téměř po celém území města a nedostat se do větších nesnází.
  • Jednoznačně se zatím nepotýkáme s bezpečnostními problémy, jako mají větší destinace a lidnatější města. Místní lidé i společnosti mohou pracovat v klidu a bez obav z terorismu a obdobných nástrah globálních metropolí.
  • Státní aparát je funkční. I přes některé byrokratické komplikace se dá tvrdit, že máme dobře fungující právní systém, který umožňuje spravedlivé podmínky pro společnosti a obyvatele.

Výše zmíněné výhody dělají z tohoto města opravdu lákavou volbu pro nové společnosti a obyvatele, kteří chtějí využívat místních možností. Nesporně se také setkáme s opravdu velmi zajímavým mixem historické architektury, moderními službami a rozsáhlými možnostmi volnočasových a jiných aktivit, které jsou přidanou hodnotou tohoto města.

Novostavby přispívají velkým dílem k rozvoji města.

Jak praví přísloví, chceme-li v životě něco nového, musíme si pro to udělat místo. A novostavby jsou řešením, jak vytvořit nové místo a změnit městské části k lepšímu.

A jaký je Váš dojem z novostaveb? Vidíte novostavby jako přínos? Sdílejte s námi váš úhel pohledu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *