Náhradní díly Zetor není problém sehnat ani pro typy starší výroby

Zetor je oblíbená značka českých traktorů, kterou znají všichni obyvatelé českého venkova i každý, kdo alespoň občas vyjede mimo město na chalupu nebo jen tak do přírody. Zejména ti, kteří si pamatují období komunismu, případně alespoň několik let hned po sametové revoluci, mají pevně zarytý do paměti Zetor UŘ I. A i když ho na našich polích postupně nahrazují modernější modely Zetoru i traktory zahraničních značek, starší Zetory dodnes využívá nejeden zemědělec.

náhradní díly zetor

Legendární Zetor hranatých tvarů lze stále udržovat v dobrém technickém stavu

Výroba Zetoru započala téměř bezprostředně po skončení druhé světové války. Zahájila ji v roce 1946 Zbrojovka Brno. O 11 let později se začalo pracovat na unifikované řadě. Ta první se vyráběla po mnoho desetiletí a postupně byla rozšiřována o nové typy. Ještě na samém počátku devadesátých let byla obohacena o dva nové viniční modely. Stroje s označením UŘ I dodnes pracují nejen na zemědělských pozemcích, ale také pomáhají při mnoha dalších činnostech, například ve stavebnictví nebo při přepravě nákladů na krátké vzdálenosti. Samozřejmě se většinou nejedná o ty první, které vyjely z výrobní linky; převažují Zetory z osmdesátých a devadesátých let. Čas od času ale lze zahlédnout i ty starší. A nejen na srazech veteránů z řad zemědělské techniky. A díky tomu, že je pro ně stále možné zakoupit náhradní díly, je mohou jejich majitelé udržovat v dobré kondici.

Kde koupit náhradní díly Zetor?

Náhradní díly Zetor lze koupit bez obtíží. Nabízí je například společnost Nekvinda – Zemědělská technika, která se specializuje zejména na prodej náhradních dílů Zetor a ZTS, zahradní techniky, zemědělských strojů a nejrůznějšího příslušenství včetně autobaterií. Nákup lze uskutečnit osobně, nicméně pro mnohé je mnohem jednodušší objednat náhradní díly Zetor přes internet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *