Na Laskakit koupíte vše pro vaše bastlení – třeba i MOSFET

Na Laskakit koupíte vše pro vaše bastlení – třeba i MOSFET

Bastlit s láskou – to je filosofie zajímavého e-shopu pro milovníky elektroniky, robotiky i třeba 3D tisku. Rádi tvoříte? Právě zde objevíte přesně ty součástky, které pro své hobby i opravy potřebujete.

Znalost elektroniky pro někoho končí tím, že umí obsloužit svůj mobilní telefon, jiní se rádi elektronice kouknou do střev, další si ji chceme dokonce sami poskládat. Pro ty z nás, kteří patříme do poslední zmíněné skupiny, vznikl e-shop Laskarduino.cz. Koupíte zde různé DIY pomůcky, starter kity pro elektronické bastlení. Nechybí vývojové desky typu ARM, ESP, Arduino, včetně kompatibilních součástek – například Arduino relé, či mini PC Raspberry Pi Zero. E-shop prodává shield moduly, napájení a zdroje, čidla, displeje, relé a MOSFET, displeje, LED prvky, laser a neon moduly, čerpadla, motory, řadiče, celou řadu nářadí, měřících přístrojů a další součástky či elektrotechnické polotovary.

Když potřebujete MOSFET

Vše vyjmenovat nemá smysl, protože fanda do DIY elektroniky přesně ví, co se mu kdy hodí a bez čeho se své zálibě nemůže věnovat. Třeba takový MOSFET. Laikovi tato zkratka příliš neřekne a jen doufejme, že si jej nesplete s názvem izraelské tajné služby. Kdo však do elektra dělá, a je jedno, jestli jako amatér, nebo profík, ví, nejen co tato zkratka znamená, ale i k čemu nám zařízení, které se pod ním ukrývá, bude. MOSFET (M – metal, O – oxide, S – semiconductor, FET – Field, Effect, Transistor), je vlastně základní elektronický prvek, který v moderní elektronice nahradil starší bipolární tranzistory. Křemíková technologie donedávna omezovala využití těchto tranzistorů do napětí 600 V. Avšak dnes se již vyrábí na silikon-karbidové (SiC) a galium arseniové (GaAs) bázi a MOSFET tranzistory lze využívat i pro vyšší napětí a frekvenci.

bastlení

Laskarduino též vzdělává

Hodila by se vám meteostanice, ale koupit si hotovou je nuda? Laskarduino vám nabídne desku s Wi-Fi modulem i integrovaným nabíjecím obvodem. Že si na to netroufnete? E-shop Laskarduino.cz je partnerem pro každého, koho elektronika baví, a pomáhá i získávat nové dovednosti. Právě teď vzniká návod pro tuto stavebnici meteostanice. A s ním vše hravě zvládnete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *