Jak zabezpečit dům před elektrickými výboji?

Hromosvody ochrání před elektrickými výboji

Při realizaci nového rodinného domu, potažmo při rekonstrukci stávajícího objektu, je důležité myslet také na vliv nejrůznějších přírodních jevů. Ty mohou při nedostatečném zabezpečení a bez instalace příslušných systémů a prvků způsobit nemalé škody na majetku, v horším případě dokonce ohrozit zdraví a životy obyvatel domácností.

Hromosvod

Základním prvkem, který slouží k ochraně domu před nenadálými elektrickými výboji přírodního charakteru, je hromosvod. Ten by neměl chybět na žádném objektu. Důležité je jeho správné ukotvení a umístění, aby byl schopen odvést případný proud z blesku, který do domu uhodí během bouřky, mimo objekt. Montáž hromosvodu je tedy vždy nutné přenechat na odbornících.

Pakliže chcete provést kvalitní a cenově výhodnou montáž hromosvodu na vašem domu, můžete se obrátit kupříkladu na renomovanou společnost HromoElektro.cz. Tato firma za dobu své činnosti provedla instalace hromosvodů na stovkách budov všech druhů, nejen tedy na klasických rodinných domech.

V rámci prací samozřejmě dodržuje nezbytné normy a vyhlášky tak, aby mohl hromosvod dokonale plnit svoji funkci a vy jste se jako majitelé mohli spolehnout na to, že při případném silném elektrickém výboji nedojde k poškození elektrických zařízení uvnitř domu. Kromě toho je samozřejmě nezbytné využít rovněž další prvky, jako jsou pojistky a jističe, svodiče přepětí apod., jež zajistí bezpečné fungování elektroinstalace a ochrání veškeré spotřebiče před nenadálým zvýšením napětí.

Jak zabezpečit dům před elektrickými výboji?

Výkopové a zemní práce

Zmíněná společnost provádí kromě instalace hromosvodů také řadu dalších činností. Zmínit lze výkopové a zemní práce, které provádí ručně i za pomoci výkonných strojů. Je schopna zajistit kompletní úpravy terénů, přičemž se zároveň postará o odvoz přebytečné zeminy na rekultivační skládku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *