Jak se elegantně zbavit vozu? Vsaďte na výkup aut za hotové

Výkup aut za hotové

Prodat nepojízdné nebo nabourané auto, či vůz, který má ta nejlepší léta za sebou, je běh na dlouhou trať. Zpravidla obnáší vypsání několika inzerátů na nejrůznějších bazarových webech a vyjednávání o ceně s potenciálními zájemci. Chcete-li se tomuto procesu vyhnout, zbavte se vozidla elegantně. A to díky výkupu aut, u něhož dostanete peníze rychle a v hotovosti.

Jak to funguje?

Dobrou zprávou pro začátek je fakt, že se pomocí výkupu aut zbavíte též autovraku. Je totiž zapotřebí zajistit jeho ekologickou likvidaci, neboť na základě ní může teprve dojít k odhlášení vozidla z registru silničních vozidel. Likvidace – auta s sebou obnáší několik úkonů, jejichž větší část si na svá bedra převezme výkupce vozů. Na vás zůstane pouze vytvoření poptávky a odsouhlasení výkupní ceny.

Jak dosáhnete maximální ceny za váš vůz?

Konečná výkupní cena závisí na mnoha faktorech. Nejpodstatnější roli hraje rok výroby, značka a model vozu, počet najetých kilometrů a výbava. V případě likvidace – vozidla rozhoduje o ceně i využitelnost náhradních dílů. Pokud není auto určeno k likvidaci, jeho cenu zvýší také servisní knížka, zelená karta, osvědčení o TP, český původ a minimum přechozích majitelů.

likvidace auta

Důvěryhodný výkupce vám vyjde vstříc

V praxi to nejčastěji funguje tak, že na základě online poptávky vyplníte důležité informace o svém autě. Na základě ní je vám učiněna předběžná cenová nabídka. Poté vůz k výkupci dovezete nebo si pro něho výkupce přijede. To oceníte zejména v případě autovraku. Následuje vyhodnocení reálného stavu vozu, po němž bude stanovena konečná výkupní cena, jež by měla být k oboustranné spokojenosti. Po podpisu smlouvy si výkupce vůz odveze a vyplatí vám peníze ihned v hotovosti. V případě vozu k likvidaci vám vystaví likvidační protokol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *