Jak pečovat o filtr pevných částic ve vašem voze?

Máte modernější naftové auto? Pokud ano, je velká pravděpodobnost toho, že se ve vašem voze takzvaný filtr pevných částic. Jedná se o zařízení, které má dělat vaše auto ekologičtější. Pokud ve vašem voze je, je dobré vědět i to, jak se o něho starat a pečovat. V tomto vám dokážeme poradit.

Filtr pevných částic: Kvalita rozhoduje

Stejně jako u jakéhokoliv jiného výrobku, i zde rozhoduje kvalita. Ne každý automobil má toto zařízení stejné a tak je pravdou, že u některých je samozřejmostí jak životnost a vysoká kvalita, tak i to, že bude správně fungovat. Mít ve voze efektivní DPF filtr je tedy základ. Jsou však i vozy, kde toto zařízení nepatří k nejlepším. Už při koupi vozu je tedy vhodné číst recenze a zajímat se o to, zda poruchy neplynou vesměs právě z tohoto ekologického doplňku.

Naučte se správně jezdit

Vliv na životnost filtru má dokonce i to, jak jezdíte. Pokud špatně, je to pro něh velký problém. Jak pro samotný naftový motor, tak i pro samotný filtr je problém to, když budete s vozem jenom popojíždět. Tedy v podstatě jenom to, že ujedete pár kilometrů a zhasínáte motor. Daný styl jízdy nevyhovuje vlastní regeneraci filtru, která probíhá ve třech fázích, a to je:

– Čekání na dostatečnou teplotu

– Proces regenerace

– Vyčištění filtru

Poklud k žádné fázi nedojde, nebo by snad byla ukončena předčasně, rozhodně to vašemu vozu neprospívá. Proto nezapomínejte na dostatek delších cest.

Myslete na profesionální čištění

Jeho pravidelné čištění vyjde vždy finančně mnohem lépe, než když se následně berou v potaz náklady na koupi nového a s tím spojenou výměnu. Pokud vás zajímá, jak na repas DPF, tak ve všech případech doporučujeme oslovit profesionální firmu. Ta hlavně díky zkušenostem, stejně jako díky technice zajistí, že filtr bude nejenom dokonale čistý, ale že bude pochopitelně prodloužena také jeho životnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *