Co dělat, aby vás jízda na kolečkových bruslích nebolela?

Bruslení na kolečkových bruslích je nejenom moderní a zábavné, ale pokud si zvolíte vhodný terén, je i velice snadné.

Avšak dříve, než poprvé popadnete své kolečkové brusle a vyrazíte s nimi na in-line stezku, měli byste se s nimi nejdříve pořádně sžít, naučit se je ovládat, udržovat rovnováhu a hlavně si nacvičit spolehlivé brždění.

kolečkových

S bruslemi začněte doma na koberci nebo venku na trávě 

Na trávě ani po koberci samozřejmě nebudete jezdit, spíše na nich budete chodit a poskakovat. Ne jako kamzík, to se rozumí, ale prostě zlehka, jen tak, abyste na nich získali jistotu. 

V prvé řadě tedy budete trénovat postoj, protože ten bývá pro začátečníky ten největší a nejčastější oříšek. Při správném postoji máte mít kolena mírně pokrčená a hlídáte si, aby vaše těžiště nebylo zbytečně vysoko. Hned od začátku si vtiskněte, že brusle byste při jízdě nikdy neměli mít vedle sebe, ale vždy je potřeba mít jednu nohu mírně vpředu. Tím si rozložíte rovnováhu a nebudete se muset bát ani malých překážek v cestě. Pokud byste totiž najeli na výmol, klacíček nebo třeba kanál oběma bruslemi naráz, s největší pravděpodobností prostě zakopnete.

Vyšší level bruslení je, když se vrhnete na nějaký sport

Když už se cítíte jako bruslařský mazák, jistě vás bude zajímat, co parádního se dá na bruslích, kromě klasického ježdění, ještě dělat.  

V dnešní době mezi ty nejpopulárnější bruslařské sporty patří patrně in-line hokej, parkur, rychlobruslení a v neposlední řadě i krasobruslení. 

Správný výběr bruslí ovlivní váš komfort jízdy i vaši bezpečnost

Ať už se rozhodnete sportovat nebo si jen tak rekreačně jezdit, měli byste být při výběru vždy nároční, neboť jejich kvalita zásadně rozhoduje o vašem zdraví. Na trhu najdete různé typy bruslí, které se rozlišují podle toho, k čemu jsou určené. Jiné brusle si pořídíte na in line hokej, kondiční jízdu nebo rekreační ježdění, jiné pro děti nebo seniory.

Brusle mají různá specifika podle toho k čemu jsou určené. Například kolečka na brusle pro in line hokejisty mají lepší přilnavost k povrchu a umožňují mnohem náročnější bruslení. Oproti tomu tvrdší kolečka jsou obecně rychlejší, více vydrží, a proto se lépe hodí pro outdoorové ježdění. 

Ať již budete vybírat brusle na cokoli, vždy se rozhodněte pro ty nejkvalitnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *