Před zahájením stavby na klíč se s firmou domluvte na konkrétních položkách a zajistěte tím hladký průběh výstavby

Stavby na klíč

Před tím než započnou zemní práce stavby na klíč, měli byste mít jasno v tom, jaká chcete mít okna a dveře. Říkáte si, že je to zbytečně brzy? V tomto článku vás přesvědčíme, že se nevyplácí nechat výběr jednotlivých položek až na období po podpisu smlouvy se stavební firmou.

Řešit vše až v průběhu stavby na klíč není chybou, ale mohou tím vznikat zbytečné komplikace, které stavbu prodlouží

Pokud si vše sjednáte ještě před podpisem smlouvy se stavební firmou, předejdete tím situacím, že by byl dům předán později nebo s vybavením, které se bude lišit od vašeho očekávání.

ZBOŽÍ NEBUDE SKLADEM

V takový moment budete stát před nepříjemným rozhodnutím. Buďto vyberete podobný výrobek, který nesplňuje ve všech ohledech vaše očekávání, nebo budete čekat na naskladnění požadovaného výrobku a posunete tím termín dokončení stavby.

STAVEBNÍ FIRMA SI BUDE ÚČTOVAT VYŠŠÍ MARŽI

Laicky řečeno, po podpisu smlouvy již končí situace, kdy by se vás firma snažila oslnit, protože již s nikým nesoutěží. Tato situace sice není pravidlem, ale ani výjimkou.

Tip: Vytvořte si přehled o stavebních technologiích.

Ve smlouvě je nutné uvést podrobnou specifikaci díla

Z důvodu nedostatečné specifikace dochází v praxi k častým konfliktům. Předcházejte jim uvedením konkrétních postupů a výrobků, které chcete do vašeho projektu zahrnout. Uvidíte, že takto investovaný čas se vám vyplatí. Díky přehledu níže se můžete přesvědčit, že jste neopomněli žádnou z podstatných oblastí.

I když se to na první pohled nemusí zdát, největší úskalí přinášejí okna se žaluziemi

Dodavatelů oken je na trhu přehršel a tím pádem existuje opravdu hodně variant, jak by mohla okna vypadat. Obsahem projektu jsou často technické parametry oken, ale opomíjeno je jejich estetické zpracování.

U žaluzií se musíte rozhodnout, jakým způsobem je chcete ovládat. Vyhněte se případným problémům a vyberte si okna se žaluziemi u stejného dodavatele.

Podlahu si vyberte hned na počátku správně, ať nemusíte řešit nerovnosti zbytečnými lištami

K výběru výrobků přistupujte zodpovědně a neberte pozdější změny jako možnou alternativu. Po provedení hrubé podlahy může být na změny pozdě, nebo mohou mít výrazný vliv na cenu či kvalitu provedení.

Preferujete interiérové dveře se zárubní nebo bez?

Vše je nutné zvážit na počátku, neboť váš výběr bude mít vliv i výšku a šířku stavebních otvorů. Vždy zvažte i způsob otevírání s ohledem na umístění vypínačů.

Vybavení koupelny je lepší objednat od stejného dodavatele obkladů

Kromě výše zmíněného je nutné vybrat si s předstihem konkrétní dlažby a obklady, na jejichž cenu má vliv formát. Od stejného dodavatele je vhodné pořídit také umyvadlo, sprchový kout, záchod apod.

Zpevněné plochy spolu s plotem

Změny provedené v průběhu výstavby by mohly posunout termín stěhování, protože bez nich není možné stavbu zkolaudovat. Případné změny by vás vyšly opět draho.

stavba na klíč

Před podpisem smlouvy se stavební společností nezapomeňte na následující

  • Vyměňte si kontakt se stavbyvedoucím, projektantem, architektem, statikem a dalšími osobami, které se budou podílet na stavbě domu na klíč.
  • Zjistěte, kdo konkrétně bude provádět dozor nad průběhem stavby.
  • Stanovte si dny, které budou kontrolní.
  • Sestavte podrobný harmonogram výstavby.

Se stavební firmou se domluvte také na výši záloh. K jejich platbě dochází zpravidla na konci měsíce nebo při kontrolách dílčích prací, ale je jen na vás, jak se domluvíte. Nedoporučujeme vám, abyste uhradili zálohy již při podpisu smlouvy. Nezapomeňte si zjistit vše, co byste měli vědět o stavbách na klíč.

Myslíte si, že je nutné mít vybrané jednotlivé výrobky předem, nebo preferujete jejich volbu v průběhu výstavby?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *