Neoriginální náplně tiskárny nepoškodí, jen ztenčují zisky předních značek

Náplně do tiskárny

Na poli náplní do tiskáren už nějakou dobu zuří ostrý boj. V něm proti sobě stojí přední světové značky a malí výrobci neoriginálních náplní do tiskáren. Právě ti se totiž do velké míry podepisují na chudších ziscích velkých gigantů, kteří si za své výrobky účtují přemrštěné sumy. Nejsou přitom schopni nabídnout nic, co by vysoké ceny kompenzovalo.

Není důvod přeplácet srovnatelnou kvalitu

Originální náplně do tiskárny jsou podle jejich výrobců jedinou zárukou kvalitního tisku a dobře fungující tiskárny, garantující její dlouhou životnost. Cena je ovšem tak vysoká, že náklady na provoz takové tiskárny se šplhají do tisíců, u velkých firem do deseti tisíců korun měsíčně. Není proto divu, že i firmy čím dál víc sahají po alternativních náplních, které boří všechny mýty o nižší kvalitě, či poškození tiskárny. Jejich výrobci dávno překonali všechny překážky originálních konkurentů a svoje výrobky opatřili veškerými osvědčeními prokazující vysokou kvalitu a technickou nezávadnost. 

Než vyberete, srovnávejte

Než se rozhodnete pro konkrétní značku náhradní náplně, můžete srovnat jejich cenu. Výrobců je hned několik, díky čemu se nabízí poměrně široké možnosti. U naprosté většiny obchodníků najdete také originální cartridge do tiskárny, na vlastní oči se tak můžete přesvědčit o markantních rozdílech v ceně. Zohlednit přitom nezapomeňte ani objem náplně, který je v případě kompatibilních verzí až násobně větší, zatímco cena třetinová.

náplně do tiskárny

Nejlepší možností je renovace

Tonerové kazety je možné kromě výměny také renovovat. Jejich opětovné využití je prospěšné nejen peněžence, ale i planetě. Na výrobu jednoho kusu tonerové kazety se spotřebuje až pět litrů ropy a její likvidace je náročná a dlouhodobá. Čím déle tedy zůstane v oběhu, tím lépe. Pro repasování si však vybírejte opravdu kvalitního a prověřeného dodavatele, který používá správný technologický postup. Jinak se značně zvýší riziko poškození vaší tiskárny a kvalita tisku bude mizerná.

Repasování tonerových kazet je i finančně nejméně náročné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *