Mammaplastika. Už jste toto slovo někdy slyšeli? A víte, co znamená? Možná vás to překvapí

Modelaci prsou, mammaplatika

Už jste někdy slyšeli slovo mammaplastika? Možná je to dnes poprvé, možná se s ním setkáváte celkem běžně. Záleží na úhlu pohledu. Zkusíte si tipnout? Ne, o žádný stavební materiál se nejedná. Ani o umělecké dílo, i když plastik lze najít v galeriích mnoho. Za tímto slovem se skrývá něco úplně jiného.

Mammaplastika zaujme obě pohlaví

Ač se to týká hlavně ženské populace, i mužská část lidského pokolení má s tímto slovem mnohé zkušenosti. Ovšem úplně z jiného důvodu. Zatímco ženy ji vyhledávají z hlediska toho, že se chtějí cítit krásnější a mladší, muži si spíše všímají a užívají si až konečného výsledku. Už víte o co se jedná? Napovíme. Má to něco společného s plastickou chirurgií a ženskými ňadry. Už víte?

 • Ano. Jedná se o modelaci ňader. Zákrok se provádí hlavně v případě povislého poprsí. Která žena by nechtěla mít zpátky zase svá pružná a pevná prsa, která mívala, když jí bylo dvacet?
 • Redukční mammaplastika pak pomáhá ženám s velkým poprsím. Získá prsy, které budou menší, pevnější a pro ženu mnohem příjemnější. Ano. I velká ňadra mohou být problémem.

Pro koho je vhodná

De fakto pro všechny ženy, kterým už se nelíbí, jak jejich poprsí vypadá. Trápí vás povislá ňadra, které ztratila svoji pevnost a pružnost? Chcete mít zase prsa, na která se rády podíváte a se kterými se chcete pyšnit? Pak právě vám může modelace prsou pomoci. A podmínky?

 • Musí vám být více než 18 let.
 • Horní věková hranice je omezena pouze zdravotním stavem. I ve zralém a pozdějším věku si můžete dovolit mít krásné tělo.

Maminky, které už další těhotenství neplánují, jsou ideálním kandidátkami. Z operace získají největší výhody

Těhotenství, porod a následné kojení dokáže s tvarem a pružností prsou zatočit. Kůže ztrácí svoji pružnost, prsa se svěšují. A mnoho žen tento stav, který se časem ještě více zhoršuje, velmi trápí.

 • Modelace prsou v tomto případě může pomoci. Při zákroku dochází ke zpevnění a zvednutí poprsí. To pak získá lepší tvar i pevnost.
 • Pokud chcete ještě radikálnější změnu, můžete modelaci ještě doplnit zvětšením objemu pomocí implantátů. Pokud je však žena spokojena se svou velikostí, implantáty a zvětšení prsou nejsou podmínkou.
 • Díky svému věku si žena může užívat svoji krásnou postavu s pevnými ňadry ještě mnoho let svého aktivního věku a nemusí se už trápit tím, že ji hyzdí „po dětech“ povislá prsa.

Současná plastická chirurgie dokáže minimalizovat i jizvy

V případě, že zvolíte profesionální a kvalitní kliniku, máte jistotu toho, že bude používat nejmodernější postupy v oblasti plastické medicíny. A vy budete mít perfektní péči. Novodobé postupy už dokáží minimalizovat i jizvy, které po zákroku vznikají. Příkladem může být takzvaný Premier Lift (popis naleznete na internetu), jež pozvedne prsa bez toho, aniž by po sobě zanechal klasickou jizvu. V tomto případě bude vaše jizvička skutečně minimální.

Jde to i na splátky

V případě, že vás limituje nedostatek financí, je vždy lepší uvažovat o tom, zda raději nezvolit kvalitní kliniku, která poskytuje možnosti postupných splátek, než upřednostnit levnější a méně kvalitní prostředí. Na materiálech, způsobu provedení, vybavení i zkušenosti personálu velmi záleží. Jde přece jen o vaše zdraví a tělo.

Jak mammaplastika probíhá

Na co se připravit

 • Nejprve vás čekají konzultace. Lékař by vám měl věnovat patřičný čas, pozornost a dokonce upozornit na nevhodnost vašich přestav, pokud tomu tak je.
 • Před operací vás čeká předoperační vyšetření. Samotná operace trvá v průměru hodinu. Záleží na typu zákroku.
 • Noc strávíte na klinice. Pak je potřeba mít více než týden domácí klidový režim. Po dvou měsících se budete moci pomalu vracet ke svým běžným činnostem.
 • Kvalitní klinika si vás bude zvát ještě na průběžné kontroly, aby bylo jisté, že se vše hojí tak, jak má.

Co říkáte na mammaplastiku teď? Uhodli jste, co slovo znamená?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *