Kvalitní přístřešek na zahradě se vždy hodí

Kvalitní přístřešek na zahradě se vždy hodí

Vytvořit si na zahradě pěkný zastřešený plácek rozhodně není nic proti ničemu. Člověk se tak alespoň dokáže skrýt před ošklivým, ale i hezkým počasím. Problémem někdy je, že se snažíme za všech okolností šetřit, a proto to ne vždy dopadá dobře.

Žádná polovičatá řešení

Asi tím nejhorším možným nápadem je prostě jen nad venkovní posezení natáhnout nepromokavou plachtu. Nejenže je pod něčím takovým během letních veder neskutečné horko, ale když prší, často se takováto provizorní stříška propadá, což také není nic pozitivního. Nepřítelem zde klidně může být i vítr, který těžce zkoušenou plachtu po čase snadno potrhá.

Podobně levnou a nepříliš funkční alternativou mohou být i slunečníky. Některé modely jsou dnes již dokonce nepromokavé, avšak ani v tomto případě se nejedná o trefu do černého. Impregnace takovýchto slunečníků nebývá kdovíjak valná a po čase začne tento druh zastřešení nakonec stejně promokat. Z toho důvodu je mnohem lepší sáhnout po něčem stálejším a osvědčeném, třeba po pergole Brno.

Jsou odolné

Pergoly jsou klasika a v prostředí zahrady, snad mimo altánu, nic nevypadá tak dobře. V současné době je možné si vybrat rovnou z několika základních druhů, které se liší nejen svými rozměry, ale rovněž i použitým materiálem.

Stále je oblíbené dřevo, které skutečně vypadá hodně dobře, nicméně je nezbytné se o takové konstrukce více starat, což se ne každému chce. Také proto se v tomto oboru stále více prosazuje hliník. Jedná se o lehký a zároveň vysoce odolný kov. Takovéto pergoly není potřeba vůbec natírat protektivními oleji. Jsou zcela bezúdržbové.

Přístřešek na zahradě

Pro auta

Klasické pergoly slouží primárně jako krytí pro venkovní posezení, avšak existuje ještě jeden, velmi podobný druh konstrukce – přístřešky na auta.

Jak už je z názvu patrné, fungují hlavně jako kryt pro osobní vozidla. Na druhou stranu takovýto přístřešek může klidně převzít i roli pergol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *