Koberce jsou pořád populární

Orientální a perské koberce Buchara

Plovoucí podlahy z vinylu či z jiných umělých materiálů jsou stále velice oblíbené, nicméně do popředí se opět dostávají také koberce. Ty v posledních dvou dekádách hrály spíše druhé housle, nicméně nyní se zase vrací na scénu.

Snadná údržba koberce

Důvodem soumraku koberců byl nástup materiálů, které nejenže byly vysoce odolné a snadno se udržovaly v čistotě, ale zároveň i dobře vypadaly. Zatímco dát do pořádku znečištěný tepich bylo vždy docela problematické, PVC stačilo jen přetřít hadrem. Situace se ale zase pomalu začala měnit ve prospěch koberců.

Ty sice stále není snadné čistit, avšak jde to už daleko jednodušeji než v minulosti. Hodně tomu pomáhají nejen nové čistící prostředky, ale také vysavače. Moderní luxy dokáží sát efektivněji než dřívější verze, a tudíž zvládnou odstranit i usazenou špínu. S ní navíc nasávají také alergeny ve formě zvířecích chlupů a roztočů.

Jsou příjemné

Koberce ovšem nejsou zajímavé pro jednodušší údržbu. Lidé je poptávají hlavně kvůli jejich měkkosti a hřejivosti. Zdá se to jako maličkost, avšak zrovna na této vlastnosti dost záleží. Všechny ostatní materiály nejsou na dotek ani zdaleka tak příjemné jako právě koberce.

Navíc od nich nejde chlad, takže se člověk nemusí ostýchat chodit doma bosky ani během chladných zim. Není kvůli tomu nutné mít ani podlahové vytápění.

orientální koberce

Extra kvalita

Řeč je samozřejmě celou dobu o opravdu kvalitních kobercích. Koupit se dají rovněž i laciné verze, ovšem ty jsou vhodné tak akorát do kanceláře.

Kdo chce mít doma opravdu něco extra, měl by si pořídit pravý orientální koberec. Nejedná se o nic levného, právě naopak. Některé mohou stát stejné peníze jako nové auto. Většinou se však dají tyto ručně vyráběné produkty pořídit „pouze“ za pár desítek tisíc korun. Pro hodně lidí se jedná i tak o nepřiměřenou částku. Je však nutné počítat s tím, že takovýto tepich může fungovat i několik generací.

Kdo nechce moc utrácet, nicméně po orientálním koberci stále touží, měl by navštívit obchod Buchara https://e-shop.buchara.cz/perske_koberce, kde najde, co hledá, za dobrou cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *