Jak na pasivní příjem?

Jak na pasivní příjem?

O pasivním příjmu sní snad každý, ne každému se ho však podaří získat. Ne proto, že by to bylo tak složité. Lidé častokrát spíš neví, jakým způsobem se o něj pokusit.

Většina lidí si pod spojením pasivní příjem představí nemovitost, která vám generuje peníze z nájmu. Tohle je samozřejmě také jedna z cest, avšak pouze pro ty, kdo mají našetřené miliony nebo se neváhají uvázat na dlouhá desetiletí k placení hypotéky. Existují i další varianty, dostupné také těm, kdo si mohou dovolit investovat třeba jen pár desítek tisíc.

Možností je doopravdy dost

P2P půjčky, akcie, dluhopisy. Stačí si jen vybrat. Co bude nejvhodnější pro vás? Záleží na tom, jak jste ochotní riskovat. Třeba takové akcie lákají na skutečně vysoký výnos, jenže riziko je nemalé. Máte na něj žaludek? Nemějte strach, pro každého se najde něco. Bezpečnější investice bývají méně výnosné, ale pořád je lepší investovat peníze do něčeho, než je jen nechat ztrácet na hodnotě.

Pozor byste si měli dát na to, aby vámi vybraná investiční příležitost měla vyšší zhodnocení, než je aktuální míra inflace. Ano, v současnosti se to zdá snad nemožné, inflace překračuje i deset procent. Tak prostě hledejte investiční příležitost s co nejlepším zhodnocením a přijatelným riskem.

pasivní příjem

Investujte do P2P půjček přes Bondster

Pro začátečníky na poli investování je rozhodně nejjednodušší pustit se do investic skrz nějakou platformu. Tou platformou může být například Bondster, přes který investujete do půjček dalších lidí či firem. Jedná se o krátkodobé investice, vaše peníze nejsou vázané na dlouhé desítky let, úrok je přitom velmi zajímavý, překračuje 10 % ročně. Půjčky jsou kromě toho jištěné nemovitostí či zpětným odkupem, a proto v případě nesplácení o své peníze nepřijdete. Na toto kritérium je ostatně také důležité se dívat, když někomu svěřujete své úspory. Investujte tam, kde o ně nepřijdete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *