Nabídka práce v Českých Budějovicích – na jednom místě najdete práci i zaměstnance

Nabídka práce v Českých Budějovicích

Pojďte si najít práci, nebo třeba nového zaměstnance. Velké tržiště práce v Českých Budějovicích na jednom místě nabízí pracovní portál JenPráce.cz.

Zaměstnanost v českobudějovickém regionu je závislá z velké části na turistickém ruchu. Koronavirus jednoznačně zhorší perspektivu zaměstnanců v oblasti cestovního ruchu, ale i v restauračním businessu. Zatímco před rokem byla nezaměstnanost v kraji pouhá 2 %, meziročně je již vidět nárůst a bude ještě stoupat. Kdo nechce zůstat bez práce, musí pravidelně sledovat nabídky práce v regionu. Zatím nikdo neví, jestli zvýšená poptávka českých turistů po tuzemské dovolené dokáže vykrýt absenci zahraničních turistů. Ti v regionu budou určitě chybět nejen toto léto, ale určitě minimálně na přesrok, a možná ještě déle.

Největší zaměstnavatelé v Českých Budějovicích

Práce v Českých Budějovicích byla tradičně zejména v oblasti ubytování, stravování a pohostinství, ve zpracovatelském průmyslu, v obchodu, stavebnictví, ve veřejné správě, školství, zdravotnictví a též v zemědělství. Nedostatek turistů tak ovlivní jenom část pracovního trhu. V lokalitě je stále velké množství významných zaměstnavatelů. Jde například o firmy a instituce, jakými jsou Robert Bosch, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, KOH-I-NOOR Hardtmuth, ČEZ – jaderná elektrárna Temelín, Nemocnice České Budějovice a další. Portál JenPráce.cz vám pomůže mít přehled o aktuálních nabídkách práce v regionu, ať již jde o manažerské pozice, dělnické pozice, či práci v administrativě a ve státní správě.

nabídka práce

Když chybí českobudějovickým firmám zaměstnanci

Nabídka práce v Českých Budějovicích určitě je, a jsou to občas právě zaměstnavatelé, kteří mají problém najít zaměstnance. Region totiž hraničí s Rakouskem a Spolkovou republikou Německo. Mnoho lidí proto pracuje v zahraničí. Pendleři ubírají pracovní sílu v regionu a zvyšují náklady na zaměstnance. Jihočeský kraj má navíc nejnižší hustotu obyvatel v republice. JenPráce.cz proto ocení i zaměstnavatelé z Českých Budějovic a okolí, kteří poptávají zaměstnance.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *