Chcete si koupit svářečku? Poradíme vám s výběrem

Chcete si koupit svářečku?

I zdánlivě nespojitelné části je možné spojit dohromady, a to za pomoci tepla a přídavného materiálu. Přesně na takovém principu pracuje svářečka, která je k dostání hned v několika variantách. V následujících řádcích vám prozradíme, na co se při výběru svářečky zaměřit, abyste neprohloupili.

Předtím, než se rozhodnete pro konkrétní model, byste si měli ujasnit hned několik základních věcí. Sehnat se dá svářečka lehká a přenosná, ba dokonce i statická a výkonnější. Jak tedy plánujete tohoto pomocníka v dílně používat?

Co budete svařovat nejčastěji? Jak vybrat svářečku?

Stejně tak si stanovte, s jakými materiály budete nejčastěji pracovat, protože jiná svářecí technika se používá pro nerezovou ocel, litinu, hliník a slitiny. Svařování kovů a slitin zvládnete s trafosvářečkou i invertorovou svářečkou. V případě plastu byste se měli poohlížet spíše po speciální polyfúzní svářečce, s níž svaříte plastové trubky bez sebemenších problémů.

koupit svářečku

Jaké druhy svářeček existují?

V současné době narazíte na různé termíny. Víte, co je to svářečka CO2? Zajímá vás, na jakém principu funguje trafosvářečka? Existují tři základní typy, přičemž každá má své přednosti a úskalí.

Trafosvářečka

Potřebuje zdroj 230 V či 400 V. Trafosvářečku tedy jednoduše zapojíte do zásuvky a můžete se pustit do práce. Svařovací technika tohoto typu je charakteristická vysokou hmotností (okolo 20 kilogramů a víc), nicméně na druhou stranu zvládne pracovat šest minut z deseti, zatímco u jiných druhů svářeček je to okolo čtyř minut z deseti.

Invertorová svářečka

Další možností je invertorová svářečka, která zpravidla disponuje mnoha různými funkcemi. Pyšní se nízkou hmotností (mezi 5 až 7 kilogramy), takže s technikou můžete bez problémů manipulovat.

Polyfúzní svářečka

Pro spojování plastů je určena polyfúzní svářečka, kterou má ve výbavě snad každý instalatér. Přístroj je poměrně malý, jeho pořizovací cena také není závratně vysoká, sehnat se dá od zhruba jednoho tisíce korun.

Myslete i na bezpečnost. Chybět by vám neměla svářecí kukla, jež ochrání váš zrak. Pusťte se tedy do svařování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *