Vhodná matrace je k nezaplacení

Spánek ke svému životu nezbytně potřebujeme. Nejedná se ovšem pouze o čas, kdy nemusíme nic dělat. Během spánku se naše tělo regeneruje, a pokud má člověk dlouhodobé problémy se spaním, na jeho zdraví se to bezpochyby negativně podepíše.

Jednou z příčin špatného spánku může být i mizerné podloží. Lidé jsou dnes zvyklí spát na kdečem, což se samozřejmě musí někde projevit. Proto je rozumné zrovna v tomto případě příliš nešetřit a koupit si rovnou pořádnou matraci.

Návrh bez názvu-22_1

Opora pro páteř

Současná doba je typická krom jiného také špatným držení těla. Není se ale čemu divit, jelikož valná část společnosti už tráví takřka veškerý svůj pracovní i volný čas před monitory, což je samozřejmě špatně. Během špatného sezení totiž vznikají rozličné svalové dysbalance a hodně tomu může dopomoci i mizerná matrace.

Ta by měla být co možná nejkvalitnější. Musí hlavně poskytovat svému majiteli pocit dokonalého pohodlí a perfektní oporu páteře. Když se tělo bude do matrace na různých místech propadat, nic dobrého z toho nevzejde. Opora je základ, ale jsou tu i další vlastnosti, jimiž by měla skutečně kvalitní matrace disponovat.

Hypoalergenní verze

V posledních několika letech jsou například velice populární matrace s kokosovými vlákny. Jejich největší devizou je prodyšnost a také schopnost odvádět vlhkost. Díky tomu se člověk během spánku nejen méně potí, ale zároveň se tím chrání i před rozličnými domácími alergeny typu plíseň nebo roztoči.

Kdo tedy trpí přecitlivělostí na výše zmiňované alergeny, měl by o matraci s kokosovými vlákny minimálně uvažovat. Může se tak zcela zbavit kýchání, chronické rýmy, či dokonce astmatu.

Kde nakupovat?

Prodejců matrací je dnes i u nás více než dost. Naštěstí odlišit podvodníky od důvěryhodných nabídek není zase tak složité. Stačí se řídit dobrými recenzemi. Takové má třeba i e-shop https://www.bazyl.cz/ortopedicke-matrace/.