Skvělá databáze filmů online

Jestli milujete filmy, pak jistě znáte spoustu webů s touto tématikou. Asi se vám vybaví ty nejznámější. Ovšem existuje i místo, kde kromě podrobných informací zjistíte, jestli se dá snímek někde přehrát online.

Návrh bez názvu-21

Česká databáze filmů online

Víte, že existuje databáze filmů online? Na Filmovyprehled.cz najdete blogy, postřehy, samozřejmě přehled filmů jako takový. Dle parametrů si vyhledáte informace o různých snímcích, autorech filmů, podíváte se, kdy a kde se hrají atd. Pokud jde o starší filmy, můžete si zjistit, zda a kde jsou dostupné online. Takže si na přehledu dle charakteristiky vyberete žánr, dílo a zpříjemníte si s ním večer. Jde o ucelenou databázi filmů, v níž si každý najde to své. Navíc se jedná o internetovou podobu Národního filmového archivu o českém filmu, takže máte jistotu, že zde získáte relevantní informace. Nejde o fanouškovský portál, ale o databázi, která čerpá přímo od zdrojů.

Česká filmová databáze

Serióznost zajišťuje i fakt, že tento web navazuje na časopis Filmový přehled, který začal vycházet už v roce 1939. Tehdy se jednalo o médium Filmová kartotéka a právě ono mělo přístup ke všem exkluzivním informacím. Nyní se toto tištěné médium vtělilo do interaktivní podoby. Jen pro upřesnění, Filmový přehled přestal vycházet před 10 lety a Filmovyprehled.cz se tak stal moderní alternativou tohoto periodika. Česká filmová databáze nabízí nejen původní informace, poskytuje i rozšířené dodatky, které se během let podařilo získat. A protože jde o web specializovaný právě na tuzemská díla, naskýtá se o to větší prostor pro zajímavosti. Zahraniční snímky zde jsou zastoupeny ovšem rovněž, pokud byly v české distribuci. Tento web je tak určen široké veřejnosti i té odborné, jako jsou vědci, filmaři nebo i kritici. Do bádání se může pustit každý, koho svět filmu fascinuje.