Nejlepší parťák pro jakékoliv roční období? Elektrický gril!

Elektrický gril

Patříte mezi milovníky grilování? Trpíte při každém příchodu podzimního období, kdy se venkovní grily a venkovní posezení zazimují a teplým vlahým večerům je konec? Tomu je konec! Stolní elektrický gril vykouzlí úsměv na tváři i vám, ať už venku řádí chumelenice či ledový zimní vítr.

Elektrický gril vám zajistí kulinářské zážitky, i když je na nule

Je sice pravdou, že elektrický gril nemůže masu propůjčit typickou kouřovou chuť, jako jsme zvyklí u klasických grilů na dřevěné uhlí. Ale svou praktickou výhodu to jistě má – příprava steaku v bytě vám nezpůsobí neproniknutelný kouř. Elektrický gril má ale ještě další výhody. Jednou z nich je i to, že maso připravované tímto způsobem je mnohem zdravější. U grilu na uhlí totiž omastek odkapává do rozžhavených uhlíků a vypouští na maso jedovaté látky. To se vám u elektrického grilu stát nemůže.

Navíc, každý má odvod na mastnotu, tudíž připravené steaky budou zdravější a mnohem lépe stravitelné. Další výhodou je regulace teploty. Zatímco u klasického grilu se snažíte regulovat žár uhlíků, u elektrického si můžete jednoduše nastavit ideální teplotu opékání. Výsledkem je křehké a šťavnaté maso s neodolatelnou chutí.

elektrický gril-2

Jak vybrat gril?

Na trhu existuje velké množství grilů různých tvarů, funkcí a designů. Většina z nich poslouží nejenom na přípravu steaků, ale také na přípravu ryb, sendvičů, vajíček, pannini nebo třeba zeleniny. Nejinak je tomu i u elektrického kontaktního grilu Orava EG-1900. Tento šikovný pomocník má kovové žebrované grilovací pláty, které jsou opatřené nepřilnavou vrstvou a díky kterým je čištění velmi snadné. Dále jsou součástí dvě odkapávací misky, které zachycují přebytečný tuk. Samozřejmostí je plynulá regulace teploty podle druhu jídla, které zrovna připravujete. Tepelně odizolovaná rukojeť zajistí snadnou manipulaci. Staňte se mistrem grilování a překvapte svou rodinu neobyčejně lahodnými kousky masa, které dokáže vykouzlit pouze elektrický gril!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *