Na co si dát pozor při výběru pračky a sušičky

Na co si dát pozor při výběru pračky a sušičky

Potřebujete novou pračku nebo sušičku, ale nevíte, na co si dát pozor při výběru nejlepšího modelu? S tím vám může pomoci následující jednoduchý návod zaměřený právě na výběr těchto velkých a poměrně důležitých spotřebičů.

Vyberte si typ pračky

Hned na začátek si vyberete, jaký druh pračky hledáte. Jestli chcete vrchem nebo předem plněnou. K dispozici máte také na výběr mezi samostatnou pračkou a sušičkou, nebo variantou, která zvládne obojí. Podle toho postupuje dále při výběru konkrétního kusu. Pokud však chcete sušičku využívat na pravidelné bázi, doporučuje se pořízení samostatného spotřebiče, protože zpravidla nabízí lepší účinnost a vyšší kapacitu bubnu.

Energetická třída

Při vysokých cenách za elektřinu je rozhodně na místě vybírat pračku a sušičku podle energetické náročnosti. Všechny pračky a sušičky jsou opatřené štítkem, na kterém jasně vidíte, jaká je spotřeba. Samozřejmě platí, že čím nižší hodnoty, tím lepší. Takový prací cyklus bude co možná nejlevnější i šetrný z pohledu spotřebované vody. Nejlepší variantou jsou pračky označené jako A+++. V úvahu však musíte vzít i další parametry u daného spotřebiče, aby byl výběr opravdu perfektní a byli jste s novým spotřebičem maximálně spokojeni.

Výběr pračky a sušičky

Výkon a nabízené funkce

Jednotlivé pračky a sušičky se dále liší nejrůznějšími technickými parametry. Mezi ty důležité patří například kapacita bubnu, která udává, kolik se dovnitř vejde prádla. Dále jsou důležité maximální otáčky. Sledujte i nejrůznější praktické funkce, díky kterým bude praní úspornější i jednodušší. Může se jednat například o funkci odloženého startu, možnost propojení s aplikací pro dálkové zapnutí praní a podobně. U pračky může být důležitá i její hlučnost, která se uvádí v decibelech. Čím vyšší hodnota, tím hlučnější praní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *