Elegantní posila pro české silnice z dílny automobilky Škoda

Už dlouhá léta je králem tuzemských komunikací a není divu, že další model byl hodně očekáván. O tom, že přijde na trh Škoda Scala, jistě každý slyšel už mnohé. Zajímavá je nejen po stránce designu, ale také v poměru ceny a výkonu. 

Dnes již klasický hatchback, se kterým můžete opanovat nejen české silnice, zahřeje u srdce i náročnější. Ve standardní výbavě je asistent rozjezdu do kopce, propracovaný palubní počítač, který pohlídá chodce a dovede se postarat i o to, abyste jeli ve správném jízdním pruhu.

Žhavá novinka, které nechybí smysl pro detail

Ve standardní výbavě nechybí praktické věci – schránka na brýle i deštník, signalizace vzdálenosti při parkování vzadu, ale i světelný asistent. Zapomenout nesmíme ani na další věci, detaily, které tvoří celkový dojem, jako jsou například chromovaná kolečka u klimatizace.

Škoda Scala byla veřejnosti představena v izraelském Tel Avivu, tedy v zemi, kde má velké naděje na úspěch – ale prorazit se jí podařilo jistě i ve středoevropském prostoru. Už třeba jen pro ten lehoučký chod, který se hodí nejen ve spletitých městských uličkách. Průměrná spotřeba pět litrů na sto najetých kilometrů je jistě také zajímavá cifra, potěší i základní objem zavazadelníku, jenž činí 467 litrů. Pro standardní nákupy ažaž, přesně taková je nová Škodovka.

Na stovku zrychlí do deseti vteřin

Jak dlouho se bude čekat, než budete moci za volantem říci, že jedete stovkou? Podle tabulek je tato hodnota těsně pod deseti vteřinami, konkrétně 9,8 s. Cena nové Škody Scala je přitom na zajímavé úrovni, začíná totiž pod magickou hranicí 400 tisíc korun za vůz, finální účtenka je pak odvislá i podle toho, jakou motorizaci si budete přát, případně jaké dodatečné vybavení ještě bude na vašem vybraném modelu přichystáno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *