Hydraulická zařízení nakupujte výhradně u autorizovaného prodejce

Hydraulické zařízení

Hydraulika se hojně využívá v celé řadě průmyslových odvětví. Nepostradatelná je však nejen ve výrobě. Hydraulika pomáhá i ve stavebnictví, v dopravě a zemědělství.

Jak hydraulika funguje?

Hydraulická zařízení jsou založena na mechanice. Princip jejich fungování vychází z Pascalova zákona. Hlavní mechanismus je složen ze dvou nádob tvaru válce, které jsou spojeny trubicí. Vnitřní prostor je vyplněn kapalinou a uzavřen hydraulickými písty. Při vytvoření tlaku na píst o menším průměru působí na druhý píst i mnohonásobně vyšší síla než na první. Její velikost závisí na velikostech průměrů pístů.

K čemu hydraulická zařízení slouží?

Mezi nejznámější hydraulická zařízení patří hydraulické válce a hydraulické lisy, na nichž v mnoha průmyslových podnicích závisí velká část výroby. Hojně využívaná jsou i hydraulická čerpadla, mezi něž patří pumpy a agregátory. Ta mohou mít elektrický, benzinový, akumulátorový, vzduchový nebo manuální pohon. Hydraulické stahováky se liší nejen rozpětím a dosahem, ale také stahovací silou. V řadě oborů se běžně využívá i nejrůznější další hydraulické nářadí, které slouží například ke stříhání, děrování, rozpírání a ohýbání.

Proč si vybrat hydrauliku Enerpac?

Hydraulika Enerpac zahrnuje kompletní nabídku zařízení a nářadí pro velké výrobce, sklady, obchodní řetězce i řemeslníky. Ty pravé a hlavně spolehlivé pomocníky pro svůj obor činnosti si u firmy Enerpac najde opravdu každý. V nabídce jsou nejen jednotlivé kusy hydraulických nástrojů od střihačů kabelů a děrovaček přes ohýbače trubek až po transportní vozíky a zvedací stroje. Enerpac nabízí i kompletní údržbářské sady. Veškerá hydraulika Enerpac je precizně zpracovaná a splňuje zákonné požadavky. Při práci tak poskytuje maximální možnou přesnost i vysokou úroveň bezpečnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *