Vyjádření expertů: Norský plyn zatím nezpůsobuje problémy s plynovými spotřebiči

Společnosti Frydl servis a Plynoservis Jílek reagují na spekulace a informace ohledně kvality norského plynu, kterým se zásobují některé země v Evropě, včetně České republiky. Na základě probíhající informační kampaně, bychom rádi vyjádřili své stanovisko k této situaci.

norský plyn

Provádíme ročně servis více než 20 000 plynových spotřebičů po celé České republice, denně to jsou vyšší desítky servisu v domácnostech a firmách a dosud jsme nezaznamenaly žádný neobvyklý nárůst poruch plynových spotřebičů způsobených vadným plynem v rozvodech.

Naši technici i dispečink věnují této situaci zvýšenou pozornost, nicméně v současné chvíli není nutné přijímat žádná speciální technická opatření k provozu plynových spotřebičů. Stačí je používat podle instrukcí a doporučení výrobce. Uživatelům důrazně doporučujeme nezasahovat neodborně do svých plynospotřebičů.

V případě neobvyklého zvýšení technických obtíží způsobených kvalitou plynu v rozvodné síti, budeme naše zákazníky a veřejnost včas informovat," uvedl majitel společností Pavel Frydl.

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo obavy, neváhejte nás kontaktovat. Jako odborníci na plynové spotřebiče s dlouholetou zkušeností jsme připraveni pomoci a poradit vám s jakýmkoliv problémem.