Sušička prádla pro lepší život

K pohodlí domova patří také každodenní činnosti spočívající v běžném úklidu, mytí nádobí, vaření, ale také v praní a žehlení. Činnost, která poskytuje komfort čistého a pěkně vyžehleného prádla. Ale co si budeme povídat, může to být i pěkná otrava, a to hlavně v případě, když se vám to všechno nakupí a prádlo začne zabírat místo. Naštěstí je moderní doba, která myslela i na tuto činnost a přinesla technickou vymoženost, které se říká sušička prádla.

 

Běžná situace spočívá v tom, že prádlo vypere pračka a následně se musí vyždímané, ale pořád mokré někam pověsit. A tak se k tomu využívají balkony, terasy, zahrady či půdy. Zdá se to jednoduché, ale venku ne vždy svítí sluníčko a ne každý má půdu. Takže v takových případech se suší prádlo v interiéru a vlhkost ovzduší se zvyšuje, čím vznikají i nepříjemné plísně. Prádlo nakonec ztratí vůni po vyprání, je přesušené nebo načichlé vším možným a také pěkně pomačkané, což neusnadní ani žehlení. 

 

Naopak sušičky prádla https://www.expert.cz/susicky-pradla přinášejí dokonalý komfort, který spočívá v tom, že po vyprání prádlo vysuší a vás nečeká složité věšení a žehlení. Kromě toho můžou mít i další funkce, které usnadní život a ušetří vám čas i další práci. Mezi základní funkce kromě sušení patří například odložený start, zvukové signály, noční program. Mezi speciální funkce patří například funkce žehlící, šestý smysl neboli fuzzy logic, outdoor, inteligentní sušičky propojeny s chytrým telefonem atd.

 

Sušičky pracují na principu vhánění ohřátého vzduchu do bubnu, který odebírá vlhkost a dochází k požadovanému sušení. Dále horká pára narovnává pomačkaná vlákna a následně horký vzduch nahradí studený, který zajistí, aby prádlo nebylo pomačkané. To vše na základě nastaveného časového limitu. Následně je prádlo připravené k minimální potřebě žehlení, mnohdy už není potřebné žehlit vůbec.

 

Díky tomu se zbavíte zbytečných šňůr na prádlo a v případě nepříznivého počasí již nehrozí sušení prádla v interiéru. Prádlo vysušené sušičkou je jemnější, vhodné také pro alergiky, protože do prádla se při sušení nedostanou alergeny jako prach, pyl atd.

Jakou sušičku si vybrat? 

 

Samotná koupě vyžaduje dobré promyšlení, aby vybraný typ co nejvíce vyhovoval vašim potřebám. Záleží tedy především na umístění, velikosti prostorů, množství prádla a podobně. Výběr je pestrý, takže si vybere i ten nejnáročnější zákazník.

 

K dispozici jsou typy jako:

  • ventilační, 
  • kondenzační, 
  • sušička s tepelným čerpadlem, 
  • samostatné verze, 
  • kombinované přímo s pračkou.

Mezi nejprodávanější značky patří sušičky prádla https://www.expert.cz/susicky-pradla CANDY, Electrolux, BEKO, AEG, Whirlpool, Amica atd. Nejvíce frčí, právě Electrolux Perfect Care 700 s kapacitou prádla 6kg a s ponukou 6 programů nebo BEKO DPS 7405 s kapacitou prádla 7kg a s možností 16 programů a mnohé další. Přinášejí moderní řešení s vysokou spokojeností zákazníků.