Se správným kalibrem vás ve strojírenské výrobě nic nezaskočí

Moderní obrábění vyžaduje extrémní důraz na přesnost, kvalitu i rychlost práce. Postupem času přichází výrobci soustruhů, frézek i dalších strojů s pořádnou dávkou inovací, díky nimž dokážete úplné divy. I přesto se nevyhnete neustálému měření a zkoušení. Jak zkontrolujete vše potřebné?

Návrh bez názvu-25_1

Setina milimetru? Žádný problém

Nezáleží na tom, pro jaké odvětví momentálně vyrábíte, v dnešní době se vše určuje na setiny milimetru. Energetický, letecký, dopravní, těžký i všechny ostatní průmysly vyžadují extrémně přesné součástky. Přesně proto přichází na scénu měřidla a samozřejmě i kalibry.

První zmíněná skupina obsahuje mikrometrická měřidla, hloubkoměry, úchylkoměry, dutinoměry či třeba výškoměry. Jestli chcete uspět, nesmíte zapomenout ani na jednu ze zmíněných kategorií. S pomocí těchto pomůcek totiž snadno identifikujete, kolik třísky ještě musíte odebrat z daného rozměru.

S druhou skupinou nic neměříte, jak si mnoho nezkušených jedinců myslí. Válcové a třmenové kalibry vám pomohou určit, jestli obrobek splňuje konkrétní druh uložení (volné, či s přesahem). Závitové kalibry a měřicí kroužky zase vyzkouší poctivě vyřezané závity (vnitřní i vnější). Aby toho nebylo málo, každý jednotlivý rozměr vyžaduje svůj vlastní kalibr.

Šetřete peníze

Ve výsledku budete muset vybavit svůj sklad desítkami různých položek jen na měření a zkoušení. Přesně proto se vám bude hodit spolehlivý a plně vybavený dodavatel, který si nebude účtovat přehnané částky. Za zmínku stojí třeba zavedený e-shop pod odkazem meridla.cz.

Ten vám nabídne všechny normované pomůcky za bezkonkurenční ceny. V případě potřeby dokonce vyrobí libovolné měřicí vybavení na přání. Veškeré zboží má skladem, takže se dočkáte téměř okamžité expedice na vámi uvedenou adresu.