Pojištěnou domácnost by měl mít každý, míní odborníci. Máte?

Kdo si libuje v pocitu nejistoty, neměl by pojištění domácnosti řešit. Pro ostatní je takříkajíc nepsanou povinností, protože seznam nepříjemných (a obvykle nepředvídatelných) situací, v jejichž důsledku lze přijít o střechu nad hlavou jako mávnutím kouzelného proutku, stejně tak i o cennosti nebo osobní věci, je velmi dlouhý. Kromě ohně, vody a větru vám může existenční potíže způsobit i vandal nebo zloděj.

 

Než si pojištění majetku sjednáte, zamyslete se nad konkrétními riziky, které vašemu bydlení hrozí. Pojistit si dům proti povodním či záplavám, kdy stojí na kopci nebo v oblasti, kam se voda nemůže dostat, je samozřejmě zbytečné. Častou chybou je také nesprávné nastavení výše pojistného: částka musí korespondovat s hodnotou pojištěného majetku, jinak v případě pojistné události pojišťovna neuhradí škody v plné výši (dojde k tzv. podpojištění).

Pozor na podpojištění

Celková hodnota domácnosti se může v průběhu času měnit (např. po rekonstrukci nebo koupi nového vybavení), proto je důležité aktualizovat pojistnou smlouvu, anebo si rovnou sjednat pojištění nemovitosti a domácnosti, které je koncipováno tak, aby k podpojištění nemohlo dojít. Jedním z takových produktů je pojištění Bezpečný domov PLUS od ERGO pojišťovny – pojistné je stanoveno na základě obytné plochy, tudíž se obvykle nemění. Klienti k němu mají navíc zdarma praktické pojištění odpovědnosti za škodu.

pojištění domácnosti

 

Kdy se vám bude pojištění domácnosti hodit?

Tuzemské pojišťovny každým rokem řeší neuvěřitelné množství pojistných událostí a většinou jde o škody, které se mohou přihodit každému. Chcete-li mít jistotu, že budete mít dostatek finančních prostředků na obnovu bydlení po požáru, prasklém vodovodu nebo jiné živelní katastrofě havárii či úmyslném poškození, pak s uzavřením smlouvy neváhejte.


Zmíněné pojištění odpovědnosti, jež je součástí komplexního balíčku od ERGO pojišťovny, zase oceníte v momentě, kdy vaše dítě na návštěvě u známých převrátí skleničku džusu na drahý perský koberec. Anebo když váš pes vběhne na silnici a způsobí nehodu. Zdraví vašeho mazlíčka nikoho zajímat nebude, úhrada škoda za pomačkané plechy však bude na vás.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení