Nevíte, jak vyčistit koberec? My ano!

Koupili jste si nový koberec, neuplynulo ani pár dní a už jej hyzdí skvrna neznámého původu? Rádi byste vyčistili starší koberec? Z následujícího článku se dozvíte jak na to.

Koberce jsou příjemnou podlahovou krytinou. Hřejí, skvěle izolují a často i famózně vypadají. Alespoň do té doby, než se na nich podepíše zub času. Nebo se zkrátka ušpiní. Dobrou zprávou je, že díky moderním technologiím je možné i velmi znečištěný koberec vyčistit tak dobře, že bude vypadat jako nový. Vonět a zářit čistotou.

profesionální čištění koberce

Jakou očistu zvolit?

V případě očisty koberce v podstatě máte tři možnosti. Klasické vysávání, čištění suché, mokré a profesionální. To, jakou zvolíte, záleží na stupni a původu jeho znečištění, ale také materiálu koberce a výšce jeho vlasu. Ještě před tím, než se pustíte do důkladného čištění podlahové krytiny, si dobře prostudujte její štítek, na němž mimo jiných informací naleznete i ty týkající se její očisty. A pokud je na koberci nenajdete, informujte se přímo u výrobce.

Bez vysavače to nepůjde

Základem je vysávání vysavačem, kterým koberec zbavíte většiny hrubých nečistot. Typů vysavačů je na trhu spousta - sáčkové, bezsáčkové, vodní, parní. Koberec byste samozřejmě měli vysávat pravidelně. Minimálně jednou týdně, a je-li potřeba, tak i častěji.

Suché čištění

Pro koberec z přírodních materiálů je vhodné suché čištění. K tomu se používají různé prášky a pěny dostupné v běžné obchodní síti. Ty se většinou v patřičném množství uvedeném na obalu aplikují na koberec (v případě skvrny na jeho část), nechají zaschnout a poté vysají vysavačem.

Mokré čištění

Dalším způsobem je čištění mokré, při němž se používá i voda. Na tu ale pozor, a to obzvláště, pokud pod kobercem máte třeba parkety, nebo jinou dřevěnou podlahu, kterou by mohla poničit. Tato metoda není vhodná ani pro vlněné a hedvábné koberce, které by voda mohla připravit o pevnost vláken.

Obraťte se na profesionály

Nic z uvedeného nezabralo? Nebo je plocha, kterou chcete vyčistit tak velká, že se na ni zkrátka necítíte? Tak očistu koberců přenechte profesionálům. Ty sdružuje například úklidová firma Praha, která k čištění koberců používá tu moderní techniku a šetrné, a přitom účinné čistící prostředky na bázi nanotechnologií. Po jejich zásahu bude váš koberec skutečně jako nový. Podrobnosti hledejte na odkazu čištění koberců Praha.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení