Nákup koberců: Na tyto aspekty si určitě dejte pozor

10

Rozhodli jste se oživit podlahovou plochu nebo na betonové podlaze ještě nemáte žádnou krytinu a chtěli byste vše řešit rychle a levně? Ať už je vaše situace jakákoli, rozhodně není od věci vsadit na nějaké zajímavé koberce. Na trhu se nyní nachází spousta různých zajímavých variací, z nichž si můžete velmi pohodlně vybírat dle libosti. V každém případě ale nákup nemůžete uspěchat. Rozhodně se vyplatí soustředit se na různé aspekty, díky nimž nakonec vyberete koberec, který bude stát z hlediska kvality i designu za to.

 

Míra zatížení koberce

V první řadě je důležité vědět, kde vlastně koberec bude umístěný. Především v kancelářských prostorách a na chodbách se musí nacházet takové koberce, které dokážou něco vydržet. Jinými slovy, zapotřebí je se orientovat hlavně na míru zátěže koberce. Především modely vyrobené třeba z nylonu nebo polyamidu dokážou vydržet klidně i pravidelnou chůzi v botách a obří frekvenci chůze.

Původ koberce určitě nepodceňujte

Víte, odkud konkrétní koberce a pestré běhouny pocházejí? Ne? Pak si to přece můžete velmi jednoduše zjistit. V kamenných prodejnách se přímo podíváte na štítek, který ke konkrétním kobercům patří. V případě online prodeje by to také neměl být problém, jelikož země původu bývá součástí samotného popisku koberce. Stačí jen trochu pátrat a máte vyhráno.

Potřebujete opravdu celoplošný koberec?

Ne vždy tomu tak musí být. V případě pouhého oživení místnosti nebo vybavení pokoje s podlahovým vytápěním si vystačíte pouze s moderními kusovými koberci. Jejich design může být až překvapivě poutavý. Moc hezké jsou především některé originální motivy třeba i ručně tkaných koberců. 

Nakoupit lze pohodlně online

Určitě. Stačí se podívat na nabídku různých společností a určitě si vyberete. Hodně modelů je k dispozici třeba v eshopu Nej-koberce.cz. Vyberete si tady přesně podle svých představ a za výhodné ceny.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení