Na Laskakit koupíte vše pro vaše bastlení – třeba i MOSFET

Bastlit s láskou – to je filosofie zajímavého e-shopu pro milovníky elektroniky, robotiky i třeba 3D tisku. Rádi tvoříte? Právě zde objevíte přesně ty součástky, které pro své hobby i opravy potřebujete.

Znalost elektroniky pro někoho končí tím, že umí obsloužit svůj mobilní telefon, jiní se rádi elektronice kouknou do střev, další si ji chceme dokonce sami poskládat. Pro ty z nás, kteří patříme do poslední zmíněné skupiny, vznikl e-shop Laskarduino.cz. Koupíte zde různé DIY pomůcky, starter kity pro elektronické bastlení. Nechybí vývojové desky typu ARM, ESP, Arduino, včetně kompatibilních součástek – například Arduino relé, či mini PC Raspberry Pi Zero. E-shop prodává shield moduly, napájení a zdroje, čidla, displeje, relé a MOSFET, displeje, LED prvky, laser a neon moduly, čerpadla, motory, řadiče, celou řadu nářadí, měřících přístrojů a další součástky či elektrotechnické polotovary.

bastlení

Když potřebujete MOSFET

Vše vyjmenovat nemá smysl, protože fanda do DIY elektroniky přesně ví, co se mu kdy hodí a bez čeho se své zálibě nemůže věnovat. Třeba takový MOSFET. Laikovi tato zkratka příliš neřekne a jen doufejme, že si jej nesplete s názvem izraelské tajné služby. Kdo však do elektra dělá, a je jedno, jestli jako amatér, nebo profík, ví, nejen co tato zkratka znamená, ale i k čemu nám zařízení, které se pod ním ukrývá, bude. MOSFET (M – metal, O – oxide, S – semiconductor, FET – Field, Effect, Transistor), je vlastně základní elektronický prvek, který v moderní elektronice nahradil starší bipolární tranzistory. Křemíková technologie donedávna omezovala využití těchto tranzistorů do napětí 600 V. Avšak dnes se již vyrábí na silikon-karbidové (SiC) a galium arseniové (GaAs) bázi a MOSFET tranzistory lze využívat i pro vyšší napětí a frekvenci.

Laskarduino též vzdělává

Hodila by se vám meteostanice, ale koupit si hotovou je nuda? Laskarduino vám nabídne desku s Wi-Fi modulem i integrovaným nabíjecím obvodem. Že si na to netroufnete? E-shop Laskarduino.cz je partnerem pro každého, koho elektronika baví, a pomáhá i získávat nové dovednosti. Právě teď vzniká návod pro tuto stavebnici meteostanice. A s ním vše hravě zvládnete.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení