Na co by jsme si měli dát pozor při výběru interiérových dveří?

Pokud se chceme doma cítit pohodlně a komfortně, je třeba aby jsme při zařizování věnovali pozornost i detailům. Důležitou funkci hrají i dveře, a to nejen z hlediska funkčnosti ale také  z hlediska designu. V tomto článku by jsme vám rádi poskytli pár rad a informací týkající se výběru interierových dveří.

 

 

  1. Provedení dveří

Hlavním kritériem pro výběr interierových dveří je materiál, osvědčenou klasikou jsou dřevěné interiérové dveře. Působí elegantně a mají dlouhou životnost v porovnání s ostatními variantami. Je ovšem nutné se zaměřit na to, z jakého konkrétního druhu dřeva je rám dveří vyrobený, správnou volbou je tvrdé dřevo například buk či dub.

Pokud jde o povrchovou úpravu, máte na výběr z celé řady možností. Můžete zvolit například lakované interiérové dveře, tato varianta zvyšuje odolnost materiálu proti vlhkosti či slunečnímu záření. Další možností je povrchová úprava z laminátu který se velmi snadno udržuje. V neposlední řadě pak lze doporučit fóliovou úpravu, není sice tak odolná jako předchozí dvě varianty, oceníte ale nižší pořizovací cenu produktu.

  1. Barevné provedení

I klasické dřevěné dveře dnes pořídíte v mnoha barevných provedeních a odstínech. Při volbě barvy je důležité mít na paměti kromě jiného i to, aby dveře ladili s podlahami. Barevný rozptyl  by neměl být příliš velký, podobně jako při výběru barvy pro malování.

  1. Způsob otevírání

Dříve se v drtivé většině používaly klasické otevírací interiérové dveře, dnes už i v tomto směru máte na výběr z více variant. Pokud máte malý byt a jste omezeni prostorem, klasické dveře nebudou příliš praktické, neboť je nutné počítat s prostorem pro otvírání. V tomto případě se více hodí moderní posuvné interiérové dveře, jež jsou z hlediska prostorové náročnosti dalece vhodnější, zasunují se ke stěně, případně přímo do stěny pokud je v ní zabudované stavební pouzdro. Další možností jsou posuvné skládací dveře, které ale nejsou příliš atraktivní pro oddělení běžných místností.

  1. Zvuková izolace

Interiérové dveře hrají významnou roli i z hlediska zvukové izolace a odhlučnění, čím kvalitnější jsou, tím propouští méně hluku. Dveře z masivu mají velmi dobré izolační vlastnosti, nejlépe se hodí do ložnic a obývacích pokojů, tedy do místností, kde chcete mít maximální klid.

  1. Rozměry

Standardně jsou používány interierové dveře šířky 80 cm, ale v nabídce obchodů naleznete i ostatní rozměry, je jen na vás aby jste si vybrali dveře správných rozměrů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení