Jezděte na kole, a bude vám líp. Na těle i na duši!

Podle jednoho z žebříčku oblíbenosti mužských a ženských sportů se cyklistika umístila na úctyhodném třetím místě. Po bowlingu a tenisu.
Češi i Češky zkrátka jsou náruživými cyklisty, což ostatně během letních dovolených dokazují dálnice plná se střešními nosiči zaplněnými jízdními koly. Češi na kolech s oblibou tráví celé dovolené.

Češi kola zkrátka milují

Oblibu jízdy na kole navíc zvýraznila pandemie Covid 19. Kolo jako prostředníka pro aktivní pohyb zvolilo ještě více Čechů než dříve. A pokud jste tak zatím neučinili, rozhodně cyklistiku jako sport doporučujeme. V mnoha ohledech je totiž ideální pohybovou aktivitou! Prospívá srdci, plícím, mozku a zklidňuje nervy.

jízda na kole

I na kole se musí umět jezdit

To však nic nemění na faktu, že i na kole je třeba umět jezdit. A znát dopravní předpisy, obzvlášť pokud se vydáte na regulérní silnice, na nichž budete součástí dopravního provozu. A ještě před tím si zvolte to správné jízdní kolo. Následované nezbytnou výbavou.

Jaké kolo?

Při odpovědi na tuto otázku vycházejte především z charakteru terénu, po němž budete jezdit. Pro jízdu po nezpevněných lesních a horských cestách je ideální horské kolo s robustním rámem, širšími pneumatikami a odpruženým předním kolem. Pokud budete jezdit spíše na silnici, zvolte kolo silniční. Něco mezi, to je kolo trekkingové, s nímž budete moci jak na silnici, tak do mírně náročného terénu. Na trhu ale najdete i skladná kola městská a pro příznivce adrenalinu kola bmx (bicykle motocross) s konstrukcí se speciálním výpletem.

Cyklistický dres, helma a rukavice

Nejde však jen o kolo jako takové. Základním vybavením každého cyklisty je spolu s cyklistickým dresem a vhodnou obuví kvalitní helma na kolo. Lehká, pevná, a především dobře padnoucí. Helma cyklistovi nesmí být velká ani malá, na hlavě musí perfektně sedět. Proto si ji před koupí vždy vyzkoušejte. Velmi důležitou a mnohdy podceňovanou cyklistickou výbavou jsou i cyklistické rukavice, které zabraňují vzniku mozolů, minimalizují otřesy a také zvyšují přilnavost řídítek, čímž zlepšují ovladatelnost řidítek.

Na jízdním kole a cyklistickém vybavení v zádném případě nešetřete. Mohou vám totiž zachránit život. Tak, šťastnou cestu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení