Jak pečovat o své vozidlo po zimě

Zima je téměř u konce a vaše auto si zaslouží kvalitní péči. Víte, co všechno byste měli po zimě zkontrolovat? Věnujte se nejen exteriéru, ale také interiéru auta, myslete na jeho technický stav a také nezapomínejte na zabezpečení.

 

Kontrola na místě

Prvním krokem, co byste měli po zimě udělat, je pečlivá kontrola auta. Zkontrolovat byste měli technický stav auta, možnou korozi podvozku, vzhled exteriéru i vzhled a funkčnost interiéru. Na problémy se poté zaměřte a zajeďte na pravidelnou kontrolu do servisu.

 

Bezpečnost především

Vaše auto by mělo být bezpečné, abyste se na něj mohli spolehnout na dlouhých cestách i při přepravě rodiny. Zároveň byste měli myslet na zabezpečení auta. Toho docílíte nainstalováním autoalarmu nebo jiných prvkům proti zlodějům, využít můžete také ochranu pomocí autoklíče s imobilizérem.

 

Náhradní autoklíč

Autoklíč s imobilizérem je navržen tak, aby jeho specifický kód fungoval jen s vaším autem. Pokud vám bude chtít zloděj odcizit váš vůz, tak bez klíče bude mít problém nastartovat. Zároveň si nechte vyrobit nový autoklíč a uschovejte jej doma jako náhradní.

 

Letní pneumatiky

Od 1. dubna byste měli mít svůj automobil přezutý do letních pneumatik. Nemusíte zatím příliš spěchat, ale počítejte s tím, že by vaše pneumatiky měly mít dostatečný vzorek a hloubku. Raději všechny náležitosti kontrolujte hned po zimě a v případě potřeby kupte nové pneumatiky.

 

Karoserie v pořádku

V zimě vaše auto trpí solí, posypovým štěrkem a také sněhem. Zkontrolujte proto karoserii a ošetřete místa, která by mohla podléhat korozi. Některé menší oděrky můžete i rozleštit pomocí speciálních přípravků.

 

Výměna provozních kapalin

Důležitým krokem je výměna provozních kapalin. Hlavně nezapomeňte vyměnit směs do ostřikovačů, která by měla svým složením korespondovat se sezónním znečištěním, v případě letní směsi by měla být účinná především proti pylu a hmyzu.

 

Péče o interiér

Nezapomínejte ani na interiér. Po zimě je více než nutné vyčistit koberce, podlahy a také vysát auto a vyklepat prach. Nebojte se ani použít speciální přípravky na čalounění a stejně tak vysajte a ukliďte kufr.