Čím topit? Dřevěné pelety jsou ekologické a cenově dostupné

Bez vytápění vnitřních prostor se v České republice po řadu měsíců v roce neobejdeme. A právě výdaje za něj tvoří nemalou část pravidelných výdajů každé domácnosti, kanceláře i komerčního objektu. Otázku, jak ekonomicky a zároveň efektivně vyřešit vyhřívání místností, si tak klade drtivá většina z nás.

dřevěné peletky

Topení na tuhá paliva zdaleka neodzvonilo

V posledních desetiletích to vypadalo, že klasické kotle a kamna z českých domácností i podniků jednou provždy zmizí. Hojně je nahrazovaly zejména plynové topné soustavy, na jejichž pořízení bylo možné získat i výhodné dotace. Se stoupající cenou plynu ovšem toto řešení přestává být ekonomické. Podobně je tomu i s elektřinou, která také výrazně zdražuje. Mnozí se tak znovu vracejí k tradičním topivům, jako jsou dřevo a uhlí. A pro instalaci vytápění na pevná topiva se stále častěji rozhodují i majitelé novostaveb.

Dřevěné pelety jsou moderním a univerzálním řešením

Když vybíráme topivo, je pro nás v první řadě důležitá cena. Nesmíme ale zapomenout vzít v potaz i jeho výhřevnost. A samozřejmě také musíme zvolit palivo, které je vhodné právě pro naše topné těleso. V nabídce si kromě oblíbeného dřeva a všem známého uhlí můžeme vybrat i modernější produkty. Mezi ně patří dřevěné pelety. Jsou skvělým řešením u kotlů pro centrální vytápění celé budovy i u klasických, kachlových a krbových kamen i krbů.

Jaké jsou hlavní výhody dřevěných pelet?

Dřevěné pelety jsou zbytky dřeva pevně slisované do pravidelného tvaru, který připomíná klasické poleno. Jsou tedy ještě ekologičtější než dřevo. Navíc skvěle vypadají a nedrolí se z nich úlomky ani prach; bez obav je tedy můžeme používat i v luxusním obýváku, ložnici a dalších obytných či reprezentativních místnostech. Dalším kladem je, že při spalování dřevěných pelet vzniká minimální množství popela.