5 Pravidel pro krásně bílé zuby

Každý z nás touží po krásném, bílém úsměvu. Úsměv je tím prvním, co si na druhém člověku všimneme a co nás přitahuje. Ale jak dosáhnout toho zářivého úsměvu, který si budeme pyšně nosit? Dáme vám pět pravidel, která možná zanedbáváte, a která vám pomohou mít zuby tak bílé, že budou zářit.

Každý den čelíme výzvám, které naše zuby ohrožují – sladkosti, káva, čaj, červené víno a mnoho dalšího. Abychom si udrželi bílý úsměv, musíme se jim postavit. Tento článek vám představí neobvyklé a osvědčené rady, jak udělat maximum pro své zuby.

 

Čištění zubů

1. Noční péče pro bělejší zuby: Většina lidí neví, že noci mohou být klíčem k bělejším zubům. Právě v tomto klidném období můžete provádět zvláštní péči o své zuby. Speciální zubní pasty nebo gely určené pro noční použití pracují během spánku na odstranění skvrn a zlepšení bělosti zubů. Takže když se ráno probudíte, budete mít nejen dobrou náladu, ale i krásné a bílé zuby.

2. Po sladkém jídle ihned na zuby: Po každém sladkém jídle je zuby ohrožuje riziko skvrn a kazů. Proto byste měli mít po ruce balíček zubních kartáčků a zubní pasty na rychlé čištění. Ihned po konzumaci sladkostí si vyčistěte zuby, abyste zabránili tvorbě skvrn. Ti, kteří tento jednoduchý krok pravidelně praktikují, si udržují krásný úsměv.

3. Kartáček na mezizubní prostory: Klíčem k zdravým zubům a bílému úsměvu jsou i mezizubní prostory. Investujte do kartáčku na mezizubní prostory nebo zubní nitě. Tyto nástroje dokážou dosáhnout míst, kam běžný kartáček nedosáhne, a pomohou předejít tvorbě zubního plaku. Věnujte velkou pozornost i těmto detailům.

4. Ústní voda: Pro další ochranu zubů a posílení skloviny doporučujeme používání ústní vody s fluoridem po každém čištění zubů. Fluorid pomáhá prevenci zubního kazu a udržuje zuby silné a zdravé. Existují i varianty bez fluoridu a alkoholu na bázi aktivního kyslíku, který normalizuje a odstraňuje škodlivé bakterie.

5. Profesionální péče a bělení: Aby byl váš úsměv vždy v dokonalé formě, pravidelně navštěvujte svého zubaře a dentalní hygienu. Profesionální ošetření a bělení mohou výrazně zlepšit bělost zubů. Dopřejte si tuto službu alespoň jednou za půl roku nebo rok, abyste udrželi bílý a zářivý úsměv.

A co vy? Jak jste na tom vy, když jde o péči o své zuby? Pokud některé pravidlo opomíjíte, zkuste na tom zapracovat, a brzy budete svůj krásný úsměv rozdávat s hrdostí

Důležitá informace o dobové délce čištění: Nezapomínejte, že správné čištění zubů by mělo trvat nejméně tři minuty, aby byly zuby řádně očištěny od plaku a zbytků jídla. Rozsáhlejší péče, například před spaním, kdy je třeba použít mezizubní kartáček, aplikovat zubní gel nebo ústní vodu, může trvat i pět až deset minut. Bohužel, mnoho lidí tuto dobu čištění zanedbává. Pro efektivní čištění zubů zvažte pořízení zubního kartáčku s vestavěným časovačem nebo minutového časovače do koupelny. Tím zajistíte, že svým zubům věnujete dostatečnou dobu a péči.